IV Orszak Jana Długosza

Po wielu miesiącach przygotowań, w roku dwóch wielkich Jubileuszy (100-lecia odzyskania niepodległości i 200-lecia powstania szkoły), w piątek 13 kwietnia 2018 r. ulicami Nowego Sącza ruszył ,,IV Orszak Jana Długosza”. Na dziedziniec I LO w Nowym Sączu przybyły wszystkie stany, aby tłumnie powitać Jana Długosza i świętować jego pobyt w królewskim mieście. Wśród ponad 700 uczniów i 40 nauczycieli nie zabrakło: dostojników, dam dworu, rycerzy, duchownych, mieszczan, rusałek, czarownic, pospólstwa i gawiedzi. Przybyły również delegacje w historycznych strojach z: II LO, SP nr 2, Gimnazjum nr 11. Na sądeckim rynku, plantach i dziedzińcu szkoły wręczono pamiątkowe odznaki honorowym gościom, absolwentom i nauczycielom. Wsparcia, za które dziękujemy, udzielili nam: Rodzice, Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza, Kino ,,Helios”,,,Chór Scherzo”, Samorząd Uczniowski, ,,Czarna Jedynka” oraz Urząd Miasta Nowego Sącza. Scenariusz opracowali: mgr Jacek Tomasik i mgr Michał Zacłona. Zdjęcia: Izabela Michalczyk i Jacek Tomasik. Relacje i zdjęcia z orszaku 13 kwietnia br. zamieścili: Urząd Miasta Nowego Sącza, „Sądeczanin”, „DTS24”, „Gazeta Krakowska”, „Radio Kraków”, „NTV”, „TV Sądeczanin”, „RDN”, Portal „Miasto NS”, „YouTube”.  Dodatkową relację z orszaku opublikowała ,,Gazeta Krakowska” w dodatku ,,Gazeta Nowosądecka” w dniu 20 kwietnia br.