Laureatki Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej

Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w etapie centralnym Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja między rywalizacją i współpracą” dla uczniów z: Polski, Szwecji i Litwy. Podczas gali finałowej w dniu 6 marca 2020 roku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu laureatki IV edycji konkursu: Maria Szwarkowska 2 D i Aleksandra Cebula 2 C otrzymały przyjęcie na studia bez egzaminu na 3 polskie uniwersytety: Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Laureatki mają do wyboru studia na kierunkach: analiza i kreowanie trendów, bezpieczeństwo narodowe, historia, politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, wojskoznawstwo, studia skandynawsko-bałtyckie, turystyka i rekreacja, kulturoznawstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Podczas gali finałowej szkołę reprezentował opiekun laureatek mgr Jacek Tomasik. Finalistami konkursu zostali: Ewelina Migacz 3 K, Agata Frączek 2 C, Jagoda Papież 2 C (opiekun mgr Jacek Tomasik) i Michał Tomasik 1 H (opiekun mgr Aneta Grabowska).