Wycieczka naukowa

Młodzież z klas: 2C, 1C i 1 G będzie uczestniczyć w wycieczce naukowej "Dzieje Zakonu Krzyżackiego w Prusach" w dniach 19 - 22 września 2013 r.  W trakcie wyjazdu uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z organizacją państwa zakonnego, fortyfikacjami w 8 krzyżackich zamkach, chorągwiami zdobytymi przez polskie wojska pod Grunwaldem a opisanymi przez patrona naszej szkoły Jana Długosza w dziele "Banderia Prutenorum" a także poznać miejsce wiecznego spoczynku kilku wielkich mistrzów krzyżackich. Dodatkową atrakcją będzie udział w widowisku historycznym "Vivat Vasa" osadzonym w realiach XVII wieku.

Pomysłodawcy i realizatorzy autorskiego cyklu: mgr Jacek Tomasik i mgr Michał Zacłona.

Harmonogram wycieczki

1 dzień
Wyjazd z Nowego Sącza z Bulwarów Narwiku o godz. 5:00. Przyjazd do Działdowa, zwiedzanie Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego i zamku wójtów krzyżackich, przejazd do Nidzicy i zwiedzanie zamku, przejazd na Grunwald, zwiedzanie pól bitewnych z roku 1410, przejazd na nocleg.

2 dzień
Zwiedzanie zamku w Przezmarku, przejazd do Malborka, zwiedzanie zamku wielkich mistrzów, przejazd do Sztumu, zwiedzanie zamku w Sztumie, przejazd do Kwidzyna, zwiedzanie zamku i katedry w Kwidzynie, przejazd na nocleg.

3 dzień
Przejazd do Nowego, zwiedzanie zamku i kościołów, przejazd do Gniewu, zwiedzanie zamku i udział w imprezie plenerowej "Vivat Vasa", przejazd na nocleg.

4 dzień
Powrót do Nowego Sącza w godzinach popołudniowych (ok. godz. 17:00 - 18:00).