logo

.

Projekcja historyczna

Uczniowie z klas humanistycznych (3 E, 3 D, 2 C i 2 D) pod opieką mgr Doroty Wąsowicz i mgr Jacka Tomasika w ramach lekcji języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w MCK "SOKÓŁ" w Nowym Sączu w projekcji filmu "Wałęsa Człowiek z Nadziei". 

W filmie osadzonym w realiach historii najnowszej opowiedziano m.in. o Grudniu 1970 roku, pracy Wałęsy w Stoczni Gdańskiej i o tym, jak w sierpniu 1980 r. stanął na czele historycznego strajku, który doprowadził do powstania NSZZ "Solidarność". Pokazano okres stanu wojennego i internowania w Arłamowie, a także to, jak w 1983 r. lider Solidarności otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla i jak w 1989 r. wygłosił pamiętne przemówienie w Kongresie USA. Po projekcji odbyły się w klasach dyskusje na temat postulatów sierpniowych, działalności NSZZ "Solidarność", absurdów gospodarki nakazowo-rozdzielczej, łamania podstawowych praw człowieka, muzyki alternatywnej, strajków okupacyjnych oraz działalności opozycyjnej w latach 80 - tych XX wieku. 

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem