logo

.

Jubileusz 195-lecia szkoły

W tym roku mija 195. rocznica założenia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w czwartek, 7 listopada. Oficjalne obchody rozpoczęła msza św. sprawowana o godz. 10.00 w kościele św. Kazimierza (Kaplicy Szkolnej) przez katechetów naszej szkoły: ks. Tomasza Koźbiała i ks. Mateusza Kaźmierka. Mszę uświetniła schola złożona z uczniów naszej szkoły. 

Po niej, w Sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”, miała miejsce uroczysta akademia, w czasie której uczniowie klas pierwszych Gimnazjum i Liceum złożyli swoje ślubowanie na sztandar szkoły, odebrane przez Dyrektora mgr Aleksandra Rybskiego. Po ślubowaniu z gratulacjami i życzeniami pospieszyli zaproszeni goście, wśród nich: Bożena Jawor, Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza i Stanisław Szudek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty. Życzenia dla całej społeczności szkolnej złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Szkolnego.

Miłym akcentem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na „Nauczyciela Roku”. Ten zaszczytny tytuł przyznany został prof. Grzegorzowi Rapci (głosami uczniów Liceum) i prof. Zbigniewowi Kasprzakowi (głosami uczniów Gimnazjum). Zwieńczeniem tej części obchodów jubileuszowych był spektakl słowno-muzyczny „Ziarna pamięci” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a przygotowany przez prof. Marię Buszek i prof. Barbarę Porzucek.

Kolejne punkty uroczystości zaplanowano w budynku szkolnym. W podziemiach otwarta została wystawa pt. „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, prezentująca pamiątki z przeszłości Pierwszej Budy, przygotowana przez prof. Helenę Gołąb i prof. Jolantę Woźniak.

Po obejrzeniu wystawy wszyscy przeszli do pokoju nauczycielskiego na spotkanie towarzyskie. Oprócz gości honorowych bardzie cieszyła obecność licznej grupy emerytowanych dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Obchody 195-lecia zakończył wieczorny koncert Chóru „Scherzo” i zespołu The Reivers w MCK „Sokół”. Występ ten inaugurował jednocześnie XIX edycję Sądeckiego Festiwalu Muzycznego Iubilaei Cantus. Obchody 195-lecia rozpoczęły pięcioletni okres intensywnych przygotowań do wielkiego jubileuszu 200. rocznicy istnienia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu. 

W galerii prezentujemy zdjęcia z uroczystości (fot. prof. Jakub Bulzak oraz Katarzyna Góra z klasy 2c).

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem