Lekcja przedsiębiorczości w praktyce

18 listopada br. w ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  uczniowie klasy 1k z p. Sabiną Pasiut wzięli udział w lekcji przedsiębiorczości pod hasłem  „Moja firma w Nowym Sączu”.  którą zorganizowali pracownicy Wydziału ds. Przedsiębiorczości Urzędu Miasta.

Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie wysłuchali wykładu na temat zasad uruchomienia własnej firmy przez osobę fizyczną, form wsparcia rozwoju przedsiębiorczości oferowanych przez władze Nowego Sącza oraz poznali ofertę Nowosądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie i zaangażowanie w drugiej – warsztatowej części zajęć. Podczas warsztatów pracownicy udostępnili uczniom stanowiska komputerowe, aby mogli oni samodzielnie zarejestrować działalność gospodarczą i w praktyce poznać możliwości wykorzystania Centralnej  Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

dsc.JPGDSC05417.JPGDSC05419.JPGDSC05420.JPGDSC05421.JPGDSC05424.JPGDSC05432.JPGDSC05438.JPGDSC05444.JPGDSC05445.JPG