I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego

14 grudnia na sali gimnastycznej I LO o godzinie 10:00 rozpoczął się I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego jako podsumowanie projektu „Taniec bez granic”. Wolontariusze Banku BGZ, Fundacja MADA oraz Stowarzyszenie Taneczne AXIS to główni sprawcy tej imprezy, a prowadziła ją mgr Anita Migacz.

Pary taneczne rywalizowały w 5 kategoriach.

1. Pary integracyjne- 1 miejsce Michał Rosłaniec i Alicja Prokop Centrum Tańca ADeeM

2. Pary początkujące młodsze- 1 miejsce Izabela Brudzińska i Jakub Dąbrowski Centrum Tańca ADeeM

3. Pary początkujące starsza- Maria Figiel, Szymon Pasiut- Gimnazjum nr1 im J. Długosza

4. Pary zaawansowane młodsze- Martyna Kityńska , Jakub Sułkowski Centrum Tańca ADeeM

5. Pary zaawansowane starsze- Dominika Kulpa i Karol Jasiński Centrum Tańca ADeeM

Odbyły się 3 prezentacje tańca integracyjnego grupowego: 1 miejsce Zespół Przedszkoli nr 11

Można było obejrzeć wspaniały pokaz walca angielskiego w wykonaniu Urszuli Kornaś i Patryka Krawczyka KTT Axis.

W turnieju wzięły udział 3 pary z Gimnazjum nr1, w którym realizowany jest autorski program tańca towarzyskiego w ramach fakultatywnych godzin z wychowania fizycznego: Szymon Pasiut Maria Figiel, Kacper Pietruch i Klaudia Rzeszowska, Artur Połeć i Aneta Wojtas. Młodzież pokazała, że w ciągu 3 i pół miesiąca, przy ogromnym zapale, który ona ma można nauczyć się walca angielskiego, cha chy , rock and rolla. Zrobili to z pasją, gracją i z techniką taneczną. Przygotowywała ich pani mgr Anita Migacz. Od września w szkole rozpoczęło swoją działalność koło taneczne: Magia Dance prowadzone przez panią Anitę Migacz. Treningi odbywają się w każdy piątek o 16:00 na sali gimnastycznej I LO.

W turnieju wzięło udział 28 par. Każda tancerka i tancerz otrzymali dyplomy, medale oraz słodki dodatek. Pary, które zdobyły 1 miejsce otrzymały puchar. Nagrody wręczali radni miasta Nowego Sącza pani Elżbieta Chowaniec i pan Janusz Kwiatkowski, dyrektor Banku BGZ, Dariusz Migacz CT ADeeM.

Wszystkim tancerzom towarzyskim dziękujemy za udział w projekcie. Ogromne podziękowania dla pana dyrektora Aleksandra Rybskiego, który włączył się w projekt i umożliwił przeprowadzenie turnieju właśnie na sali I LO.

DSC_0026.JPGDSC_0072.JPGDSC_0127.JPGDSC_0248.JPGDSC_0249.JPGDSC_0250.JPGDSC_0251.JPGDSC_0252.JPGDSC_0424.JPGDSC_0430.JPG

Uczniowie w szkole