I Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Gimnazjum nr 1

Od listopada wśród gimnazjalistów trwały wzmożone treningi piłki siatkowej. Wszystko to w ramach przygotowań do I Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Gimnazjum nr 1. Zawody odbyły się w czwartek 19 grudnia na sali gimnastycznej pod opieką mgr Anity Migacz i mgr Andrzeja Fałowskiego. Efekt był zaskakujący. Sędziowali uczniowie z klas trzecich: Klaudia Rzeszowska i Dawid Konicki, Katarzyna Trojanowicz i Magda Pancerz.

W każdym meczu sędziom głównym towarzyszyli sędziowie liniowi ze wspaniałymi białoczerwonymi chorągiewkami oraz sekretarze i „tablicowi”. Współpraca między sędziami była bardzo dobra. Zawodnicy grali bardzo ambitnie, w kazym zespole 3 dziewczęta i 3 chłopców. Nawet drużyny klas I walczyły odważnie z trzecioklasistami. Turniej rozpoczął się fazą pucharową: 3a x 3b, 1b x 2a, 1a x 2b. Zwycięzcy przeszli do grupy A, pokonani do grupy B. W grupach był system „ każdy z każdym”. W sumie rozegrano 9 meczy, do dwóch wygranych setów do 20 pkt oraz 5 tiebreaków. Co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie. Turniej rozpoczął się o 8:00 zakończył o 13:30.

I miejsce 2b

II miejsce 2a

III miejsce 3b

IV miejsce 1b

V miejsce 3a

VI miejsce 1a

Wszystkie klasy otrzymało pamiątkowe dyplomy, ale najważniejsza była gra i ogromne zaangażowanie naszych gimnazjalistów. Oni potrafią grać w siatkówkę.

Nauczyciele wychowania fizycznego podbudowani entuzjazmem uczniów już szykują nowy turniej tym razem w koszykówce.