logo

.

Frankofońska przygoda

Pod koniec marca nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła świeto Frankofonii, które było okazją do odkrywania kultury krajów francuskojęzycznych oraz języka francuskiego.  Na trzy dni nasza szkoła przybrała kolory ‘bleu, blanc, rouge’ a uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i umiejętności językowe poprzez udział w konkursach i ciekawych wydarzeniach. Miłośnicy języka francuskiego spotkali się z rodowitym Francuzem, panem Rolandem Wujek, przybyłym do Nowego Sącza prosto z Paryża . Pod opieką pani prof. Anny Pawłowskiej grupa uczniów wyjechała na warsztaty z języka francuskiego na PWSZ w Tarnowie. Przygotowane zostało także stoisko kulinarne oraz zorganizowane wyjście do kina na film ‘Nietykalnii”. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem z zapożyczeniami z języka francuskiego, quizem o Francji i krajach frankofińskich oraz konkursem na plakat ’Francuski - Twoje okno na świat’. Frankofonia 2014 zakończyła się rozstrzygnięciem konkursów, nagrody ufundowało wydawnictwo Hachette oraz Rada Rodziców–skladamy ogromne podziękowania.

Frankofońską przygodę przygotowali uczniowie klasy IIIa gimnazjum pod opieką pani prof. Łucji Rogowskiej. Dziękujemy za pomoc rówież uczniom klasy Ia gimnazjum. Merci beaucoup.


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem