Zwycięstwo Klaudii Pociechy

W I etapie ogólnopolskiego konkursu historycznego „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” wzięło 180 osób w tym 138 uczniów i 42 studentów.

W gronie finalistów znalazły się 3 uczennice - Klaudia Pociecha z I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu, która zdobyła 26 punktów, Barbara Wierczyńska z XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie - zdobywczyni 24 punktów oraz Agnieszka Wiśniewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, która zdobyła 23 punkty.

Grupa studencka w finale reprezentowana była przez Krzysztofa Bokwę z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Radosława Dróżdża z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy zdobyli po 27 punktów oraz Michała Borkowskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z wynikiem 25 punktów. W skład komisji konkursowej weszli: prof. dr hab. inż. Leszek MIKULSKI, dr hab. Michał BACZKOWSKI, prof. UJ, dr hab. inż. Zbigniew PORADA, prof. PK, dr hab. Krzysztof ŚLUSAREK UJ i dr inż. arch. Krzysztof WIELGUS PK.

W Wielkim Finale 4 kwietnia br. po zaciętej walce tytuł zwycięzcy powędrował do Nowego Sącza w ręce Klaudii Pociechy z klasy 2 C (rycerskiej), drugie miejsce zajęła Agnieszka Wiśniewska, a trzecie Barbara Wierczyńska. Klaudia została wyróżniona przez Jury konkursu nagrodami rzeczowymi a Przewodniczący Komisji Konkursowej prof. dr hab. inż. Leszek Mikulski Prorektor ds. studenckich Politechniki Krakowskiej zaproponował jej podjęcie studiów na tej uczelni. Miejsca od IV do VI zajęli kolejno studenci: Radosław Drożdż, Krzysztof Bokwa i Michał Borkowski.

Zwycięstwo Klaudii zbiegło się w czasie z 220 rocznicą bitwy pod Racławicami (opiekun mgr Jacek Tomasik).

P4040362.JPGP4040365.JPGP4040368.JPGP4040370.JPGP4040376.JPGP4040380.JPGP4040383.JPG