Le français, c’est génial!

W dniu 27.02. 2014 oraz 18.03.2014 roku, młodzież z klas: Ia Gimnazjum, IIa Gimnazjum, Ie, Id, Ic, Ia, Ib, Ij, Ih, Ik, Ig, IIc, IIh, IIi LO brała udział w warsztatach z języka francuskiego w PWSZ w Tarnowie. Zajęcia są organizowane przez nauczycieli akademickich Zakładu Filologii Romańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Tematem spotkania w lutym było: „ Cocorico, miaou, miaou, wouah, wouah – les animaux ont la parole, onomatopées et expressions idiomatiques” (Kukuryku, miau, miau, hau, hau – zwierzęta zabierają głos – onomatopeje i wyrażenia idiomatyczne. (Świat zwierząt i ich „język”). Zajęcia poprowadził mgr Marek Sosna wraz z Panią Justyną Szot, studentką II roku specjalności: filologia romańska.

18 marca 2014 r., w ramach Dni Frankofonii odbyły się zajęcia pt.; ”Mikołajek, Tintin i cała reszta”, które poprowadziła mgr Małgorzata Kuta. Zajęcia były interesujące. Młodzież jest bardzo zadowolona.

Nad przebiegiem i wyjazdami na warsztaty czuwała mgr Anna Pawłowska.

100_3020.JPGSAM_0445.JPGSAM_0446.JPGSAM_0447.JPGSAM_0448.JPG

Uczniowie w szkole