Do Brukseli w nagrodę

W dniach 5.04 – 8.04. 2014 r. Monika Stachoń, uczennica klasy 2h naszej szkoły, wzięła udział w wyjeździe do Brukseli w nagrodę za zdobycie 3. miejsca i uzyskanie tytułu laureata w IV edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie antykomunistycznego podziemia” organizowanego przez przez Posła na Sejm RP Andrzeja Romanka, Oddział IPN w Krakowie oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Program wycieczki obejmował: obejrzenie Atomium, wejście na wystawy malarstwa europejskiego w Muzeum Sztuki Dawnej w Muzeum Królewskim, zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej części stolicy Belgii oraz wizytę w Parlamencie Europejskim.

Opiekunem merytorycznym przygotowującym Monikę do konkursu był prof. Piotr Rychlewski, natomiast w Brukseli towarzyszyła jej prof. Bernadeta Odrzywolska (wywchowawczyni 2h) w zastępstwie prof. P. Rychlewskiego.

Wyjazd ten był bardzo ciekawy i pouczający.

Uczniowie w szkole