Lokal i zbiory

Biblioteka mieści się w budynku głównym szkoły na parterze. Posiada wypożyczalnię i czytelnię wyposażoną w 8 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu.

Obecnie liczy około 20 000 woluminów( 2016 r.). Księgozbiór gromadzony jest głównie w oparciu o fundusze przydzielone przez Radę Rodziców. Pewną część zbiorów stanowią dary - od autorów (naszych absolwentów) oraz uczniów i nauczycieli. Prenumerowane są czasopisma metodyczne dla nauczycieli oraz następujące czasopisma dla uczniów, dostępne w czytelni: "ŚWIAT NAUKI", "WIEDZA I ŻYCIE", "COGITO", . " NATIONAL GEOGRAPHIC". Są również czasopisma podarowane: w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim. Czasopisma te można wypożyczać do domu.

Z czytelni mogą korzystać również osoby nie związane z naszą szkołą.

Od 2002 r. książki opatrzone są ekslibrisem autorstwa ucznia naszej szkoły Michała Beka.

A oto nasze cimelia:
  • Nałęcz, Romans z dziejów polskich. 1828
  • Władysław Syrokomla, Dwie koronacye Sasów. 1854
  • Piotr Skarga, Kazanie sejmowe. 1857
  • J. Przyborowski, Wiadomości o życiu i pismach Jana Kochanowskiego. 1857
  • Mikołaj Rej, Żywot człowieka poczciwego. 1859
  • S.B.Linde, Słownik języka polskiego . 1859
  • Wespazjan Kochowski, Pisma wierszem i prozą. 1859.

P4200083.JPG