No Frontiers in Education!

Zapraszamy uczniów klas I i II liceum do udziału w rekrutacji do projektu w ramach programu Erasmus+.

Rekrutacja odbędzie się na zasadzie wyboru najlepszych uczniów na podstawie:

• testu z języka angielskiego,
  • rekomendacji wychowawcy,
  • rekomendacji nauczyciela, historii, wiedzy o społeczeństwie lub przedsiębiorczości,
  • kwestionariusz, w którym uczeń opiszę swoje umiejętności, osiągnięcia i zainteresowania np. udział w innych projektach, konkursach przedmiotowych, obsługa programów komputerowych do tworzenia filmów, podstawy sztuki dziennikarskiej itp.

Termin testu z j. angielskiego podany zostanie w tym tygodniu.

W ramach projektu, który trwa dwa lata, przewidziane są wyjazdy do:

• Norwegii – Narwik (początek marca 2016 r.)
  • Rumunii -Singeorz-Bai (marzec 2017 r. )

oraz przyjęcie uczniów ze szkół partnerskich w Nowy Sączu i Krynicy we wrześniu 2016r.

Głównym celem projektu będzie opracowanie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie, przedsiębiorczości i języka angielskiego na temat historii demokracji, procesów transformacji społecznych i ekonomicznych z systemu komunistycznego do demokracji w Polsce i Rumunii oraz budowanie społeczeństwa aktywnych obywateli.

Kolejnym celem projektu jest wymiana uczniów w ww. krajów, którzy wspólnie będą poznawać nasze kraje, uczestniczyć w warsztatach, przygotowywać prezentacje, realizować mini-projekty i rozwijać swoje kompetencje językowe.

Proszę przekazać kwestionariusz i zgodę rodziców na publikację wizerunku do 26 listopada 2015 r. do p. mgr Wioletty Kleczyńskiej.

Regulamin udziału w projekcie.

Rozpoczęcie projektu w Rumunii

U partnerów w Norwegii  Relacja filmowa

Projekt 'No Frontiers in Education!' w Krynicy i Nowym Sączu - relacja filmowa

Wizyta u partnerów w Transylwanii (Rumunia) - relacja filmowa