Klasa 1 i odwiedziła grób Patrona Szkoły

Dnia 16 lutego wraz z wychowawcą mgr Pawłem Rakiem oraz opiekunem mgr Mirosławem Pawlikiem udaliśmy się do Krakowa. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był kościół Na Skałce pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zwiedziliśmy również znajdującą się tam Kryptę Zasłużonych w której spoczywa m.in. Patron naszej szkoły - Jan Długosz . Kolejnym celem naszej wycieczki było Muzeum Armii Krajowej. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć tam w warsztatach na temat Polskiego Państwa Podziemnego. Podziwialiśmy różne rodzaje broni, mundurów oraz mogliśmy postrzelać bronią na wirtualnej strzelnicy. Po zwiedzeniu muzeum, udaliśmy się do teatru Bagatela na sztukę Williama Szekspira pt.,, Poskromienie złośnicy”. Wycieczka pozostawiła miłe wspomnienia, a wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg