Drugi Orszak Jana Długosza

Dotrzymaliśmy danego sobie i władzom samorządowym słowa. W piątek 20 maja 2016 r. po raz drugi ulicami Nowego Sącza przeszedł jedyny w kraju "Orszak Jana Długosza".

Patronat nad naszym przedsięwzięciem objęli: Piotr Naimski - Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera RP i Poseł na Sejm RP, Ryszard Nowak - Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Szymon Drej - Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Były z nami delegacje 3 sądeckich szkół, które posiadają historycznych patronów. Pomysłowością i kreatywnością wykazało się ponad 600 uczniów i 32 nauczycieli naszej szkoły. I LO zostało objęte trwale patronatem Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku oraz otrzymaliśmy chorągiew z orłem z czasów Kazimierza Jagiellończyka. Wsparcia, za które dziękujemy udzielili nam: Rodzice, poseł Piotr Naimski, prezydent Ryszard Nowak, Kino "Helios", "Chór Scherzo", Samorząd Uczniowski, Fundacja "Nomina Rosae", "Strzelec", "Czarna Jedynka", motocykliści z "MotoSacz", Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Urząd Miasta Nowego Sącza. Scenariusz opracowali: mgr Jacek Tomasik, mgr Michał Zacłona i mgr Grzegorz Rapcia. Całość koordynował mgr Jacek Tomasik.

1.JPG2.JPG3.jpg4.JPG5.JPG6.JPG