Zaproszenie dla 70 najzdolniejszych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu

Miasto Nowy Sącz przystąpiło do realizacji projektu pn. "Małopolska Chmura Edukacyjna w latach 2016-2017 w Nowym Sączu - kształcenie ogólne (I LO)".

W ramach projektu od października 2016 roku odbędą się zajęcia pozalekcyjne wykraczające poza podstawę programową kształcenia dla 70 najzdolniejszych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Zajęcia skierowane będą do uczniów chcących rozwijać zainteresowania, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu przy współudziale nauczycieli akademickich, którzy z jednej strony prowadzić będą zajęcia on-line na uczelniach wyższych oraz współpracować z nauczycielami szkolnymi w ramach kół naukowych, z drugiej zaś opracują scenariusze tych zajęć. Z sądeckimi uczniami pracować będą wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej.

Projektowane zajęcia obejmują:

1. zajęcia on-line z biologii;
  2. zajęcia on-line z chemii;
  3. zajęcia on-line z matematyki;
  4. zajęcia on-line z informatyki;
  5.  dwa koła naukowe z biologii;
  6. dwa koła naukowe z chemii;
  7. dwa koła naukowe z matematyki;
  8. dwa koła naukowa z informatyki.

Realizacja zajęć dodatkowych z wykorzystaniem nowoczesnych form edukacyjnych pozwoli rozwinąć uczniom uczestniczącym w projekcie kompetencje kluczowe z biologii, chemii, matematyki i informatyki.

Rekrutację uczestników projektu przeprowadzi Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 we wrześniu 2016 roku. Wszelkie informacje na temat rekrutacji będzie można znaleźć na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie I LO.

Całkowita wartość projektu: 96 837,94 zł;
Dofinansowanie: 91 996,04 zł w tym:
    ze środków europejskich: 82 312,24 zł
    z budżetu Państwa: 9 683,80 zł;
Wkład własny Miasta: 4 841,90 zł.

Dokumentacja: