logo

.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz z wizytą w Unnie

Wraz z początkiem nowego roku szkolego ruszyły przygotowania do wyjazdu 14-osobowej grupy uczniów naszej szkoły do miasta Unna w Niemczech. Tam też spotkaliśmy się w ramach rewizyty z naszymi partnerami projektu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. W terminie 12-18.09.2016, już po raz czwarty byliśmy gośćmi Pestalozzi Gymnasium Unna. Jak zwykle nasi gospodarze zorganizowali nam pobyt pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Program spotkania obejmował zwiedzanie najciekawszych miast w regionie, tj. Kolonii, Dortmundu, czy Münster, które szczególnie przypadło do gustu przyszłym studentom:) Odbyliśmy również ciekawą lekcję historii w muzeum Haus der Geschichte w Bonn. Dzięki obecności w tych miejscach udało się zrealizować główne założenia naszego projektu, czyli podjęcie dyskusji na temat wspólnej historii oraz aktualnej sytuacji w Europie, przełamanie barier kulturowych i stereotypów.

Pojawiło sie też kilka okazji do dobrej zabawy podczas zajęć rekreacyjnych i integracyjnych, np poczas gry w minigolfa w Glowing Rooms w Dortmundzie. Niezapomnianym przeżyciem (szczególnie dla męskiej części naszej grupy) było zwiedzanie stadionu Borussi Dortmund. Byliśmy w tych miejscach, gdzie nie sięgają kamery!

Obowiązkowym punktem programu były też szkolne zajęcia, w których polscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział, by móc porównać je z naszymi. Okazało się, że różnic jest sporo...

Całość spotkania podsumowaliśmy podczas wspólnego grilowania, gdzie zapadły decyzje o kontynuacji naszej współpracy w następnym roku. Lista uczestników następnej edycji jest jeszcze otwarta. Uczniowie, którzy są zainteresowani tym przedsięwzięciem, bądz chcieliby uzyskać szczegółowe informacje, proszeni są o skontaktowanie się z nauczycielami koordynującymi projekt: mgr E. Muchniewicz-Gagatek i mgr S. Pasiut.


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem