CYRLA i ZADNIE GÓRY zimową porą

SKKT PTTK "WEKTOR" zaprasza 27 stycznia 2017 r. (piątek) na zimową wycieczkę górską w Beskid Sądecki. Odwiedzimy pasmo Jaworzyny Krynickiej, wędrując Głównym Szlakiem Beskidzkim przez Cyrlę do Zadnich Gór, by później przez Wilcze Doły zejść do Nawojowej. Jest to bardzo widokowa trasa, a na Cyrli przewidujemy ognisko...

Na szlaku wędrówki oprócz ciekawostek geograficznych, geologicznych i przyrodniczych spotkamy także ślady historii walk partyzanckich z czasów II wojny światowej. Będziecie już po klasyfikacji za I semestr, a zatem warto ruszyć w teren ;)

Program wycieczki :

Zbiórka: 27-01-2017 (piątek) , hol Dworca PKP w Nowym Sączu, godz. 8.00
- wszyscy zabierają ze sobą legitymacje szkolne ! -

Przejście na trasie:

Rytro 350 m n.p.m. – schronisko Cyrla 837 m n.p.m. – Zadnie Góry 921 m n.p.m. – Wilcze doły 766 m n.p.m. – Nawojowa 371 m n.p.m.

20 punktów do GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej)

W razie złych warunków atmosferycznych trasa zostanie zmodyfikowana. O zmianie decyduje na miejscu przewodnik prowadzący wycieczkę.

Przewidywany czas powrotu do Nowego Sącza ok. 15

Koszt: młodzież PTTK – 10 zł // 12 zł - pozostała młodzież
Koszt obejmuje: przejazd w obie strony, ubezpieczenie NNW, opiekę przewodnika górskiego na trasie

Pierwszeństwo w zapisach przysługuje członkom PTTK posiadającym aktualnie opłaconą składkę członkowską. Zgłoszenie na wycieczkę jest traktowane jako potwierdzenie odpowiedniej kondycji i stanu zdrowia uczestnika, które umożliwiają udział w wędrówce. Każdy powinien posiadać odpowiednie obuwie i ciepłe ubranie (na tzw. "cebulkę", czapka, rękawiczki, w razie możliwości stuptuty i kije trekingowe) oraz energetyczny prowiant. W schronisku jest możliwość zakupienia gorącego posiłku oraz herbaty.

Zapisy wraz z wpłatą: u prof. Piotra Rychlewskiego do dnia 24-01-2017 (wtorek)