logo

.

Dwa Złota dla Scherzo

 

W festiwalu wzięło udział 25 zespołów z całej Polski w 6 kategoriach, a Sądeczanie jako jedyni reprezentowali Województwo Małopolskie. Zespół wokalny zaprezentował 5 pieśni i madrygałów renesansowych: pieśń Anonima z XVII w. „Służyłem ja Tobie”; „Il bianco e dolce cigno” Jacoba Arcadelta; „Indarn’hai madre” Asprilio Pacellego  The Mavis” Henry Purcella; „El Grillo” Josquin des Prez. Natomiast chór kameralny zaśpiewał 4 utwory religijne z okresu renesansu i baroku: „Sicut cervus”  Giovanni Perluigi da Palestriny; „O vos omnes” Carlo Gesualdo; „Unser Vater in dem Himmel“ Gottfrieda Augusta Homiliusa; „Sicut lilium inter spinas” Marka Raczyńskiego. Występ zespołu kameralnego, który wyraźnie odstawał jakością od innych zespołów został przyjęty z ogromnym aplauzem. Największe jednak wrażenie na słuchaczach zrobiła pieśń „Ovos Omnes”, po której zapanowała na minutę wymowna cisza.

 

W ramach festiwalu odbyły się również inne imprezy towarzyszące, m.in. warsztaty taneczne i emisyjne. Jednocześnie chór został zaproszony do uświetnienia mini koncertem spotkania w ratuszu wszystkich uczestników festiwalu z Prezydentem Miasta Kalisza. W piątkowy wieczór odbył się również koncert specjalny w Muzeum Dawna Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, który zaszczycili swoją obecnością Wiceprezydent Miasta i Przewodniczący Sejmiku Powiatowego. W sobotę, w Teatrze Bogusławskiego odbył się koncert galowy, na którym zeprezentowały się sądeckie zespoły śpiewając „Sicut lilium inter spinas” oraz „El Grillo”. Podczas wręczenie nagród zespołu opanowała prawdziwa euforia. W 30-letniej historii Chóru „Scherzo” podwójne „Złoto” pojawiło się po raz pierwszy. Był to już osiemnasty udział zespołu w tym konkursie. Chór kameralny i zespół wokalny zdobył dotychczas łącznie 5 Złotych, 7 Srebrnych oraz 3 Brązowe „Harfy Eola” a w 2005 roku został laureatem nagrody głównej „Grand Prix”. Przed nami kolejne koncert jubileuszowe, ale już dziś zapraszamy dzieci i młodzież sądeckich szkół do wspólnego śpiewania w Młodzieżowym Chórze „Scherzo”. Sponsorem zespołu jest firma FAKRO SA.

Foto: archiwum chóru.


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem