Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość.

73 uczniów naszej szkoły uzyskało certyfikat uczestnictwa w projekcie „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Dnia 26 kwietnia br. w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu odbyła się gala podsumowująca V edycję projektu. Tak jak w poprzednich edycjach celem projektu było kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i uświadomienie  uczestnikom, że sukces zależy od osobistego zaangażowania, współpracy z najbliższym  otoczeniem i wytrwałości w dążeniu do celu.

Organizatorzy projektu: Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Sądecka Izba Gospodarcza, Wyższa Szkołą Biznesu- NLU w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w Nowym Sączu.

Co oferował projekt?

• wykłady z wiedzy ekonomicznej,
    Wykłady miały formę otwartych zajęć teoretycznych. Prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich oraz praktyków- przedsiębiorców. Zajęcia odbywały się w soboty w Wyższej Szkole Biznesu – NLU w Nowym Sączu (cykl pięciu wykładów).
  • warsztaty z przedsiębiorczości,
    Warsztaty miały formę zamkniętych zajęć praktycznych. Prowadzone były przez przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.
    Nasi uczniowie brali udział w warsztatach w firmie „WIŚNIOWSKI” (05.04.br.).

• konkurs pn. „Pomysł kluczem do sukcesu II”,
    Przedmiotem konkursu było przedstawienie pomysłu na rozwiązanie, zdiagnozowanego przez zespół uczniów problemu społecznego realizującego cel w postaci uczynienia życia lokalnej społeczności lżejszym i przyjemniejszym.
  • galę podsumowującą projekt,

Koordynatorem projektu była mgr Sabina Pasiut.