logo

.

Brąz dla Scherzo

W dniach 26-28 maja br. Młodzieżowy Chór „Scherzo” I Liceum Ogólnokształcącego pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka uczestniczył w 48. Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” w Legnicy. Zespół został nominowany do tego prestiżowego festiwalu jako tegoroczny laureat dwóch „Złotych Harf Eola” na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych chórów w Polsce, walcząc o „Rubinową Lutnię”. Konkurentami Chóru „Scherzo” były m.in. Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Chór II LO Mielcu oraz Chór Dziewczęcy Gimnazjum Katedralnego z Poznania.

Sądeczanie wystąpili w 26-osobowym składzie i jako jedyni reprezentowali Województwo Małopolskie. Zespół zaprezentował 5 pieśni: „O vos omnes” Carlo Gesualdo; „Unser Vater in dem Himmel“ Gottfrieda Augusta Homiliusa; „Ostra Brama” Juliusza Łuciuka; „Sicut lilium inter spinas” Marka Raczyńskiego; „Oj i w polu jezioro” Witolda Lutosławskiego oraz „Babuleńkę” Grzegorza Miskiewicza. Młodzieżowy Chór „Scherzo” otrzymał „Brązowy Dyplom” i znalazł się w gronie ośmiu najlepszych chórów w Polsce. Laureatem nagrody głównej turnieju został Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia. Chór „Scherzo” wziął udział w tym turnieju po raz trzeci w swojej 30-letniej historii. Poprzednio, w 1995 r. dostał wyróżnienie, a w 2006 r. zdobył I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych.

Obecnie zespół przygotowuje się do udziału w równie prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej w Preveza w Grecji, który odbędzie się w dnia 6-9 lipca br. Wystąpi tam w dwóch kategoriach: chórów młodzieżowych i kameralnych. W tym festiwalu weźmie udział aż 30 chórów z całej Europy. Przed Chórem „Scherzo” również jesienne koncerty jubileuszowe oraz udział w Ogólnopolskim Kongresie Pueri Cantores w Rzeszowie. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież sądeckich szkół do wspólnego śpiewania w Młodzieżowym Chórze „Scherzo”. Sponsorem zespołu jest firma FAKRO SA.

lc03.jpglc08.jpglc14.jpglc15.jpglc16.jpg


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem