Święto Szkoły - w 199 rocznicę jej założenia

Dyrektor Aleksander Rybski w swoim przemówieniu przybliżył historię  szkoły,przypomniał  jej  tradycję,osiągnięcia  uczniów  a także  znaczenie  szkoły w środowisku. Po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych zebrani mogli obejrzeć widowisko słowno-muzyczne pt.,,Dlaczego klasycy?'' przygotowane  zarówno przez uczniów  ,jak i absolwentów I LO pod opieką  mgr Małgorzaty Szewczuk.Choreografię do  spektaklu opracowała  absolwentka   z 2009 r. Martyna  Ekiert,a oprawę muzyczną  przygotowali Barbara i Aleksander Porzuckowie.

Święto Szkoły to doskonała  okazja służąca zbliżeniu pokoleń,dająca poczucie  wspólnoty i jedności ,,Długoszowej Rodziny''. Serdecznie dziękujemy Wszystkim tym ,którzy mieli swój wkład  w obchody  199-lecia  naszej Szkoły,szczególnie klasom  2H i 2K pod opieką   wychowawców (mgr M.Szewczuk i mgr K.Łatki) ,które przygotowały uroczystość,a  także  dziękujemy  Dyrekcji i Pracownikom MCK Sokół za pomoc w zorganizowaniu naszego święta.