Wymiana polsko-niemecka

W dniach 22-28.09.2017 odbyła się kolejna edycja wymiany polsko-niemieckiej z Elisabeth-Selbert-Schule (Hameln). Podczas pobytu w Polsce goście z Niemiec zamieszkali u polskich rodzin i wzięli udział w programie przygotowanym przez koordynatorów (mgr Ewę Wąsowicz-Bodziony i mgr Jadwigę Porębę) i uczniów. Nasi goście mieli okazję poznać miasto i szkołę, wziąć udział w lekcjach, a także zapoznać się z polską historią i naszymi tradycjami.

Wymiana odbyła się dzięki dofinansowaniu fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Dziękujemy także Radzie Rodziców za udzielone nam wsparcie oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w projekt.

Miło nam także poinformować, że nasza szkoła partnerska, Elsabeth-Selbert-Schule, została uznana za najlepszą szkołę w Niemczech 2017 roku. Nagrodę wręczyła, podczas uroczystej gali, kanclerz Niemiec Angela Merkel. Serdecznie gratulujemy! (więcej informacji w zakładce Hameln).

Prezentacja z wymiany znajduje się w zakładce Hameln.

Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w kolejnej edycji wymiany (czerwiec 2018-Hameln, wrzesień 2018-Nowy Sącz) proszeni są o kontakt z koordynatorami.

dsc4440.jpgschulpreiz.jpg