Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA- kolejny odcinek serialu biblioteki szkolnej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Nasza biblioteka szkolna przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w związku z tym otrzymała w bieżącym roku szkolnym dofinansowanie w wysokości 15 000 zł. Zakupiono 666 woluminów, książki z literatury pięknej, w większości proponowane przez uczniów naszej szkoły. Pewną część stanowią lektury z języka polskiego.
Wszystkie klasy wzięły udział w obowiązkowych projektach czytelniczych, a dla chętnych przygotowano konkurs „Fotka z nowa książką”. Powstaje również filmik związany z Programem, pod kierunkiem Julii Janur z klasy 1 a. Filmik oraz fotografie konkursowe będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły i biblioteki.

Zapraszamy do biblioteki!