logo

.

Przegląd filmowy „Echa Katynia”

Uczniowie naszej szkoły, jako jedyni w Nowym Sączu, wzięli udział w tegorocznej, dziewiątej już edycji przeglądu filmowego „Echa Katynia”. Ta ogólnopolska inicjatywa edukacyjna jest realizowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Lokalnym partnerem IPN jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Koordynatorem projektu ze strony Muzeum była p. Anna Wideł, a ze strony naszej szkoły prof. Jakub Bulzak.

Uczniowie klas 2aG, 1c, 1h i 2h mieli okazję obejrzeć trzy produkcje: dokument „Rozstrzelać Polaków”, opowiadający o tzw. operacji polskiej NKWD z lat 1937-1938, w ramach której zamordowanych zostało ok. 200 tysięcy obywateli ZSRS narodowości polskiej, spektakl „Nie pamiętam”, ukazujący los Polaków na „nieludzkiej ziemi” po 1939 r. oraz dodatkowo film „Tajemnica archiwum Robla”, odkrywający nieznaną szerzej historię pamiątek po zamordowanych w Katyniu polskich oficerach, jakie w czasie ekshumacji w 1943 r. wydobyto z dołów śmierci i przewieziono do krakowskiego Instytutu Medycyny Sądowej.

Opiekę nad uczniami sprawowali prof. Aneta Grabowska i prof. Jakub Bulzak.

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem