Drugi rok z rzędu uczniowie z I LO im. J. Długosza pokonali uczniów z samochodówki !

Dnia 25.04. 2018 jako co roku tuż przed maturami w „sądeckiej samochodówce” odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. W rywalizacji brały udział szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu oraz miasta Nowego Sącza.

Podczas turnieju uczestnicy wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu wiedzy motoryzacyjnej, przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z czterech konkurencji:

I konkurencja – trzy testy ze znajomości: przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań oraz historii polskiej motoryzacji

II konkurencja – jazda motorowerem na torze przeszkód

III konkurencja – Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

IV konkurencja – jazda samochodem z „Talerzem Stewarta” na torze przeszkód.

Nie zabrakło też pozakonkursowych atrakcji takich jak sprawdzenie wytrzymałości organizmu w symulatorze dla lotników, który w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu służy do symulacji przeciążeń, występujących podczas dachowania samochodu, oraz jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek przewożony samochodem ciężarowym – na naczepie, którą udostępnił jeden ze sponsorów Pan Piotr Litwiński.

W klasyfikacji końcowej wśród szkół z terenu miasta na pierwszym miejscu znalazł się I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu w składzie: Dawid z klasy 3d oraz Karol Cidyło i Paweł Szczygieł z klasy 1j.
Drużynę do turnieju przygotował mgr Wojciech Kurek.

Dla wszystkich zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne i wartościowe nagrody, a dla 2 uczniów najlepszych indywidualnie firma Litwiński ufundowała nagrodę w postaci bonu na darmowe prawo jazdy dowolnej kategorii.

Drużyna z naszej szkoły, będzie reprezentować miasto podczas etapu wojewódzkiego  - życzmy powodzenia!

20180425_104021.jpg20180425_111623.jpg20180425_111942.jpg20180425_115312.jpg20180425_115704.jpg

Uczniowie w szkole