Spotkanie z Absolwentką ILO

Dnia 9 kwietnia 2018 roku, w związku z obchodami 200-lecia istnienia naszej Szkoły, odbyło się kolejne spotkanie z wybitnym Absolwentem I LO. Brały w nim udział klasy: IF, IK, IIF, IIK, IIIK Zaproszonym gościem była Pani Marta Gancarczyk.

Wykład, który przeprowadziła, poświęcony został gospodarce. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jak rozwija się i zmienia gospodarka, jak od podstaw powstają duże firmy. Przywołane w wykładzie historie właścicieli lokalnych i światowych przedsiębiorstw pomogły nam zrozumieć, w jaki sposób powinniśmy odnajdywać się w kapitalistycznym modelu gospodarki. Usłyszeliśmy od czego zacząć zakładanie prywatnej firmy i jakie spoczywają na nas obowiązki jako pracodawcy.

Głównym przesłaniem tego spotkania było zwrócenie naszej uwagi na to, że aby poprawnie funkcjonować na obecnym rynku, nie powinniśmy rozwijać się jedynie w kierunku przedmiotów rozszerzonych. Musimy także zwracać uwagę na inne dziedziny nauki, które mogą nam się przydać w dorosłym życiu.

Radosław Ptaszek IIK

Uczniowie w szkole