logo

.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Paranoi”

Właśnie ukazał się kolejny numer gazetki szkolnej I LO wydawanej regularnie już od 13 lat. Nową redaktor naczelną została uczennica klasy 1c Joanna Kozioł, a o kształt graficzny pisma zadbał Jakub Serwatka z 1j. Trzon redakcji stanowią uczniowie z klas humanistycznych o profilu dziennikarskim, a więc z 1c, 2c i 3c, ale dołączyły do nas też osoby z 1e i 1d. W gazetce nadal publikuje swe teksty i wiersze ubiegłoroczna absolwentka, a dziś już studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim - Marcelina Koncewicz. Do współpracy pragniemy zaprosić wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą zakosztować przygody, jaką jest praca dziennikarza. Macie szansę poznać wspaniałych ludzi i równocześnie rozwinąć lub też zdobyć bardzo przydatne w życiu umiejętności.

Co można znaleźć w nowej „Paranoi”? Mnóstwo interesujących tekstów (40 stron!). Jest relacja z wizyty w naszej szkole Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z Małżonką, artykuły związane z Festiwalem Młodych Talentów, sporo wywiadów z ciekawymi ludźmi, są recenzje, a także zabawne felietony, między innymi dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak wygląda życie studenckie i dlaczego jest to skok w dorosłość prosto na główkę. Nie zapomnieliśmy również o kąciku poetyckim, który stale gości na naszych łamach, a ważne wydarzenia z życia szkoły zostały uwiecznione na wielu zdjęciach.

Zapraszamy więc do lektury „Paranoi” i – w ramach zachęty – dołączamy trzy artykuły z najnowszego numeru.

Opiekunka gazetki Dorota Wąsowicz

Wywiad z Panią Aleksandrą Chapko
Wywiad z prof. Porzucek
Wywiad z prof. Rapcią

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem