Dzień Niemiecki - Der Deutsche Tag

W dniu 25.05.2018 w naszej szkole odbył się Dzień Niemiecki - Der Deutsche Tag, w którym udział wzięły wszystkie klasy gimnazjum wraz z nauczycielami oraz Pani Dyrektor Gimnazjum. Impreza prowadzona była w języku niemieckim i polskim, a prowadzące: Anna Gwóźdź i Julia Gołąb zwróciły  uwagę na to, jak ważna jest obecnie nauka języków obcych, jak się ich skutecznie uczyć oraz w  przedstawiły naszych zachodnich sąsiadów.

Uczestnicy przywitani zostali piosenką „Herzlich Willkommen” a aula i wejście prowadzące do niej zaznaczone były symbolami Niemiec. Na drzwiach widniały powitania, a przy wyjściu pożegnania w języku niemieckim. Cała aula udekorowana była w kolorach czarno – czerwono – żółtym odpowiadającym kolorom flagi Niemiec. Całość dekoracji dopełniły zdjęcia przedstawiające najpiękniejsze miejsca Niemiec i nazwy niemieckie widniejące na ścianach. Program obfitował w wiele atrakcji, na które składały się prezentacje multimedialne dotyczące:  historii, geografii i kultury Niemiec, sportu, kuchni i ciekawostek o naszym zachodnim sąsiedzie. Uczennice kl. III a i IIIb zaprezentowały piosenkę w języku niemieckim: „Grün, grün, grün…”

Doskonałym zakończeniem  dnia było przedstawienie teatralne na podstawie bajki braci Grimm „Czerwony Kapturek- Das Rotkäppchen” na wesoło, oczywiście w j. niemieckim. Uczniowie kl. IIIa kolejno wcielili się w role: Czerwony Kapturek: Emilia Sułkowska, Mama: Alicja Góra, Babcia: Julia Janik, Wilk: Jakub Puch, Myśliwy: Jakub Mastej, Narrator: Klara Węgrzyn. Niewątpliwą atrakcją była degustacja niemieckiego deseru oraz kącik z autentycznymi produktami i czasopismami. Na zakończenie publiczność mogła wziąć udział i udowodnić swoją wiedzę w quizie dotyczącym Niemiec.

Organizacją zajęły się klasy IIIa:  Natalia Bochenek, Alicja Góra, Julia Janik, Jakub Mastej, Julia Mikrut, Aleksandra Ogórek, Jakub Puch, Emilia Sułkowska, Lidia Suwała, Emilia Swigut, Barbara Ziaja i  Klara Węgrzyn oraz IIIb gimnazjum: Anna Gwóźdź, Julia Gołąb, Alicja Kmak, Olga Porębska, Karolina Ryba, Natalia Stożek, Zofia Surówka, Aleksandra Wolak i Natalia Worobiow. Organizator: pani mgr Sabina Hyclak.

20180525_104528.jpg20180525_105457.jpg20180525_105546.jpg20180525_110804.jpgIMG_0435.jpgIMG_0436.jpgIMG_0437.jpgIMG_0438.jpgIMG_0439.jpgIMG_0440.jpg

Uczniowie w szkole