Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Recytatorsko - Teatralnego w roku szkolnym 2017-2018.

Październik 2017:

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pawła II w Starym Sączu "Do Ciebie wołam człowieku, Ciebie szukam" Łukasz Ulatowski z kl. 3b zajął I miejsce, Szymon Zając z kl. 2d - wyróżnienie.

Listopad 2017:

Jak co roku w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Recytatorsko - Teatralny "W każdym z nas coś woła" oparty na twórczości Stanisława Wyspiańskiego. III miejsce w części teatralnej za spektakl "Rozmowa Maryny z Poetą" na podstawie "Wesela" S. Wyspiańskiego otrzymali: Anna Kożuch z kl. 2d i Łukasz Ulatowski z kl. 3b.

Marzec 2018:

W Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej w ZS nr 2 w Nowym Sączu III miejsce przypadło Łukaszowi Ulatowskiemu z kl. 3b, natomiast wyróżnienie uczennicy kl. IIIa gimnazjum - Gabrieli Gieniec.

Nasi uczniowie zaprezentowali się także w różnych kategoriach na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Osiągnięcia w etapie miejskim:

w kategorii "wywiedzione ze słowa":

• I nagroda z kwalifikacją do II etapu dla Anny Kożuch z kl. 2d;

w kategorii "recytacja":

• wyróżnienia dla Joanny Stawiarskiej z kl. 1b i Szymona Zająca z kl.2d;

w kategorii " teatr jednego aktora":

• wyróżnienie dla Mateusza Kiełbasy z kl. 1a za spektakl "Romantyczne rozterki Pustelnika - Gustawa" w oparciu o IV cześć "Dziadów" Adama Mickiewicza.

Kwiecień 2018:

W tym roku już po raz kolejny w naszej szkole odbył się III Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej przygotowany przez mgr Zuzannę  Bocheńską, mgr Marię Stefańską i ks. mgr Tomasza Koźbiała, przy pomocy Szkolnego Koła Recytatorsko - Teatralnego. Do pracy w jury oceniającej wystąpienia uczniów została zaproszona Pani mgr Joanna Horowska, polonistka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, ks. mgr Mateusz Kaźmierek z I Liceum oraz przedstawiciel Szkolnego Koła Recytatorsko - Teatralnego z I Liceum, tegoroczny maturzysta - Łukasz Ulatowski. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: osobno dla uczniów ze szkół gimnazjalnych, osobno dla uczniów liceum. W czasie oczekiwania na decyzje jury uczniowie ze Szkolnego Koła Recytatorsko - Teatralnego Szymon Zając z kl. 2d i Mateusz Kiełbasa z kl. 1a zaprezentowali sie w spektaklu "Konflikt biskupa Stanisława z Królem Bolesławem Śmiałym" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Bolesław Śmiały". Tymczasem Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

gimnazjum:

• I miejsce - Jadwidze Kondrackiej,
  • II miejsce - Mariannie Smoleń,
  • III miejsce - Gabrieli Gieniec.
  • Wyróżnienia otrzymały: Nadia Kruczek i Martyna Majerska.

liceum:

• I miejsce - Paulinie Morzywołek,
  • II miejsce - Klaudii Piękoś,
  • III miejsce - Zuzannie Krakowskiej.
  • Wyróznienia otrzymali: Olga Jarzębiak, Julia Wajda, Agnieszka Głód i Mateusz Kielbasa.

IMG_20180412_111624.jpgIMG_20180412_115707.jpgIMG_20180412_130430 1.jpg

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na kolejny IV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy Konkursu: Zuzanna Bocheńska, Maria Stefańska, ks. Tomasz Koźbiał

W kwietniu mlodzież naszego Liceum reprezentowała szkołę na Małopolskim Festiwalu Form Artystycznych Młodzieży w Krakowie. Wyróżnienia aktorskie otrzymali: Anna Kożuch z kl. 2d za rolę Maryny w spektaklu "Rozmowa Maryny z Poetą" w oparciu o "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego i Mateusz Kiełbasa z kl. 1a za rolę Krola w spektaklu "Konflikt biskupa Stanisława z królem Bolesławem Śmiałym" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Bolesław Śmiały". Uroczysta Gala Finałowa odbyła się w maju 2018 roku w Teatrze "Groteska" w Krakowie.

Wyrnienie aktorskie dla Anny Kouch w Maopolskim Festiwalu Artystycznym Modziey w Krakowie.jpgWyrnienie aktorskie dla Mateusza Kiebasy w Maopolskim Festiwalu Artystycznym Modziey w Krakowie.jpg

Wielkim wydarzeniem w naszej szkole był Światowy Dzień Poezji przygotowany przez Szkolne Koło Recytatorsko - Teatralne, przy pomocy pani Joanny Malczak. Uroczystość została poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wspomnieniu życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego i Zbigniewa Herberta. W programie artystycznym wykorzystano wiersze obu poetów a także fragmenty dramatów Stanisława Wyspiańskiego i Adama Mickiewicza, na podstawie których przygotowano spektakle teatralne:

• "Rozmowa Maryny z Poetą" na podstawie "Wesela" S. Wyspiańskiego, wystąpili: Anna Kożuch i Łukasz Ulatowski;
  • "Konflikt biskupa Stanisława z krolem Bolesławem Śmiałym" na podstawie "Bolesława Śmiałego" S. Wyspiańskiego, wystąpili: Szymon Zając i Mateusz Kiełbasa";
  • "Pożegnanie Demeter i Kory" na podstawie "Nocy Listopadowej" S. Wyspiańskiego, wystąpiły: Zuzanna Krakowska i Klaudia Piękoś;
  • "Romantyczne rozterki Pustelnika - Gustawa" w oparciu o IV część "Dziadów" A. Mickiewicza, wystąpił: Mateusz Kiełbasa. Charakteryzacja postaci: Agnieszka Sobczyk.

W części recytatorskiej zaprezentowali się: Joanna Stawiarska i Szymon Zając.

IMG_2908.JPGIMG_2952 1.JPGIMG_2959 3.JPGIMG_2962.JPGIMG_2967.JPG

Całej grupie recytatorsko - teatralnej bardzo dziękuję za owocną całoroczną współpracę, z nadzieją na więcej w przyszłym roku szkolnym.

Zuzanna Bocheńska