Długoszowi Mediatorzy

19 października 2018 klasy 2h i 2c pod opieką mgr Anety Grabowskiej i mgr Jakuba Bulzaka wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Mediacji . Przybyłych do siedziby Sądu Okręgowego w Nowym Sączu przywitał Koordynator ds. mediacji Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Mieczysław H. Kamiński Młodzież miała możliwość zwiedzania budynku sądu, obejrzenia sali rozpraw, Biura Obsługi Interesantów, Czytelni Akt i Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego oraz uzyskania od pracowników tych sądu informację o funkcjonowaniu tej placówki. W kolejnym punkcie wizyty mediatorzy Sądeckiego Centrum Mediacji przy Stowarzyszeniu SURSUM CORDA w Nowym Sączu przeprowadzili symulację przedstawiającą przebieg mediacji, w której czynny udział wzięli uczniowie.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Uczniowie w szkole