Nasz absolwent Prezydentem Miasta

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że decyzją mieszkańców miasta nasz absolwent z roku 1992 Ludomir Handzel, został wybrany na urząd Prezydenta Nowego Sącza. Naszą radość potęguje niezwykły zbieg okoliczności: wybór ten dokonany został dokładnie w dniu 200. rocznicy założenia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza.

Ludomir Handzel będzie ósmym w historii wychowankiem naszej szkoły, który został włodarzem Nowego Sącza, po Johannie Johanidesie, Onufrym Prusie Trembeckim, Ignacym Płochockim, Włodzimierzu Olszewskim, Władysławie Barbackim, Bolesławie Basińskim i Ludomirze Krawińskim.

Prezydentowi-Elektowi składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności i powodzenia w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji oraz odwagi i zapału do podejmowania działań budujących wspólne dobro Nowosądeczan. Życzymy prezydentury, która na wzór wspomnianych wyżej poprzedników złotymi zgłoskami zapisze się w dziejach miasta, realizowanej w myśl przesłania Patrona Szkoły: „Każdy tyle dłużen jest swojej ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach. Za ostatniego taki ma być uważanym, który jej jakimkolwiek upominkiem nie poczci i nie wspomoże”.

Uczniowie w szkole