logo

.

Koniec wielkiego jubileuszu!

200 lat, dwa stulecia! Istnienia naszego liceum!

Vivat I LO!

Gaudeamus igitur!

I takiej właśnie radości dawaliśmy wyraz przez cały 2018 rok świętując ten wyjątkowy jubileusz, o czym informowaliśmy na bieżąco w Szkolnej Kronice Obchodów Jubileuszu 200-lecia. Jego finał nastąpił w pierwszy listopadowy weekend (3 – 4. 11. 2018), gdy społeczność Długoszowa spotkała się wspólnie najpierw w kościele św. Kazimierza na uroczystej mszy w intencji tych wszystkich, którzy, kiedyś i dziś, tworzyli i tworzą najlepszą, naszym skromnym zdaniem, szkołę średnią na Sądecczyźnie, potem w MCK ,,Sokół” na oficjalnejakademii wieńczącej obchody, by następnie przejść do szkoły i uczestniczyć w odsłonięciu tablic memoratywnych poświęconych ważnym postaciom związanym z Jedynką, a także spotkać się z kolegami ze szkolnej ławy już w klasach i powspominać dawne dzieje w ramach spotkań poszczególnych roczników absolwentów. Uroczystościom towarzyszyło otwarcie wystawy jubileuszowej poświęconej historii i życiu szkoły w foyer kina ,,Sokół oraz okolicznościowy bankiet, który stał się okazją do rozmów, wspomnień, radości i wzruszeń  dla tych wszystkich członków Długoszowej rodziny, którzy zdecydowali się świętować ten dzień wespół z innymi członkami naszej szkolnej wspólnoty.

A wieczorem,  w hotelu Ibis… – ach cóż to był za bal! Bal Absolwenta! Połączył on, tak jak wcześniej ,,Sokół” i szkoła, pokolenia! Zabawa była przednia, humory dopisywały, starsi i młodsi Jedynkowicze szaleli na parkiecie, jako że miło szaleć, kiedy czas po temu! Bo taka właśnie jest ta nasza Długoszowa rodzina: I do boju i do znoju, do tańca i do różańca!

Z kolei drugi dzień obchodów, mniej intensywny, Dzień Pamięci, upłynął w atmosferze refleksji i zadumy – poświęciliśmy go pamięci tych, którzy odeszli – dyrektorów, profesorów i uczniów naszej szkoły (początek listopada to taki właśnie czas…), czemu daliśmy wyraz składając wieńce i zapalając znicze na ich grobach. A wieczorem, w bazylice św. Małgorzaty, odbył się uroczysty koncert szkolnego chóru ,,Scherzo”, który wykonał ,,Magnificat” J. S. Bacha.

Dużo by tu jeszcze pisać można, a ile już napisano! I ile fotografii wspaniałych zrobiono! Prym w tym wiodły lokalne media, dlatego po więcej informacji i po fotorelacje odsyłamy, póki co, na ich strony, do których linki zostały zamieszczone na stronie szkoły poniżej, we wpisie: ,,Relacje z obchodów 200-lecia I Gimnazjum i Liceum imienia J. Długosza”. A nasze własne szkolne sprawozdanie umieścimy, tradycyjnie już, w Kronice Obchodów Jubileuszu w najbliższym czasie.

Przed nami następne 200 lat!

Vivat Długosz! Vivat I LO!

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem