logo

.

„PARANOJA” NOWY JUBILEUSZOWY NUMER GAZETKI SZKOLNEJ

Drodzy czytelnicy!

Właśnie ukazał się nowy numer gazetki I LO, wydawanej regularnie już od czternastu lat. Numer ten poświęcony jest Jubileuszowi 200 – lecia naszej szkoły. Dzięki sfinansowaniu druku przez  Miasto Nowy Sącz gazetka liczy 40 stron i jest w całości kolorowa.

Co znajdziecie więc w „Paranoi”? Na przykład wywiad z panem dyr. Aleksandrem Rybskim, dziś już na emeryturze (w co trudno uwierzyć! ) oraz wiele innych ciekawych artykułów przygotowanych nie tylko przez  obecnych uczniów szkoły, ale i absolwentów z różnych lat.  Można się z nich dowiedzieć m.in., co przydarzyło się kiedyś gdaczącej kurze legendarnego woźnego Pędzicha ( wspomnienia maturzystki z roku 1975 pani Małgorzaty Piluch), jakim sposobem obecny nauczyciel, ale też nasz absolwent, prof. Andrzej Fałowski, spowodował w licealnych  latach, że cała szkoła błyszczała, a nawet tego, że każde wydarzenie artystyczne winno zaczynać się od … chaosu, co przetestował na własnej skórze pan Paweł Żółciński, organizując jako właściciel agencji artystycznej koncerty najwybitniejszych śpiewaków operowych.  Staraliśmy się również zamieścić wiele zdjęć, gdyż stanowią one wspaniałą pamiątkę wydarzeń, które w ostatnim czasie miały miejsce w szkole.

Polecamy się też na przyszłość, gdyż planujemy m. in. przeprowadzić obszerny wywiad z nowym dyrektorem I LO panem Andrzejem Padulą. Mamy również nadzieję, że nie odmówi nam rozmowy prezydent Nowego Sącza pan Ludomir Handzel, który jest przecież członkiem „Rodziny Długoszowej” i wieloletnim prezesem Towarzystwa Absolwentów naszej szkoły.  

Ponieważ „Paranoja” rozeszła się błyskawicznie i nie wszyscy mieli możliwość zapoznać się z jej treścią, postanowiliśmy zamieścić kilka artykułów na stronie internatowej szkoły, Życzymy miłej lektury, a wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy z gazetką!

Redakcja „Paranoi”

 

Artykul-1.jpgArtykul-2.jpgArtykul-3.jpgArtykul-4.jpgArtykul-5.jpg

                    


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

Uczniowie w szkole

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem