V Rajd Pieszy im. Generała Franciszka Gągora

8 września 2016 r. odbył się V Rajd Pieszy im. Generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, absolwenta I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu oraz patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Koniuszowej.

Trasa rajdu przebiegała przez ,,Rezerwat Cisy w Mogilnie". Leśnicy z Nadleśnictwa Stary Sącz zapoznali uczestników rajdu z historią rezerwatu oraz oprowadzili po całej ścieżce. W piękny, czwartkowy dzień uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi zdobyli Jodłową Górę, podziwiając piękno przyrody i roztaczające się z niej widoki.

W tegorocznym rajdzie licznie uczestniczyła młodzież i dzieci z terenu Gminy Korzenna oraz skromna grupa z naszej szkoły pod opieką prof. Piotra Rychlewskiego. Wzięli w nim również udział goście specjalni. Byli obecni przedstawiciele szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Robert Gętek oraz płk Piotr Szweda. Uczestnikom rajdu towarzyszyła siostra gen. Franciszka Gągora, Pani Halina Skrężyna z mężem a także przedstawiciele Komisji Turystyki Górskiej przy PTTK Oddział Beskid w Nowym Sączu – Pani Małgorzata Borsukowska-Stefaniczyn i Pan Stanisław Nieć. W rajdzie uczestniczyli również szkolni koledzy generała.
Na koniec uczestnicy rajdu wzięli udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Ligę Obrony Kraju, w grach i zabawach sportowo-militarnych oraz obejrzeli prezentowany przez żołnierzy sprzęt wojskowy, mundury i inne akcesoria militarne. Wszyscy bogatsi o nową wiedzę, pełni wrażeń i dobrego humoru wrócili do domów.