Młodzież z SKKT "WEKTOR" na uroczystościach 11 listopada w stolicy

To, co większość z nas może oglądać w telewizji, członkowie szkolnych Kół PTTK z czterech sądeckich szkół mogło oglądać na własne oczy. Dzięki zaangażowaniu przewodniczącego Komisji do spraw Młodzieży PTTK Mieczysława Witowskiego, m.in. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej (10-12 listopada 2016 r.) wycieczce do Warszawy.

Wyjazd miał nadzwyczajny, narodowy i świąteczny charakter. Jedną z pierwszych atrakcji było zwiedzanie rzadko kiedy dostępnego Pałacu Prezydenckiego. Wrażenie robiła Sala Kolumnowa z Okrągłym Stołem, przy którym omawiano wielkie przemiany społeczne lat osiemdziesiątych, czy tez sala im prezydenta Lecha Kaczyńskiego, służąca do przyjmowania najważniejszych państwowych gości.

Z kolei w samo południe wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej, naturalnie z profesjonalnym przybliżającym młodzieży historię polskiego parlamentaryzmu przewodnikiem. Można też było z bliska przyjrzeć się parlamentarzystom, dla których był to dzień pracy. Całe zaś popołudnie spacer i zwiedzanie zabytków Warszawy. Z najważniejszych należy wymienić Belweder, Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich oraz cały Trakt Królewski, Archikatedrę św. Jana, oraz warszawski świeżo odnowiony Rynek.

Piątek 11 listopada przeznaczony został w całości na uczestniczenie w państwowych uroczystościach związanych z 98. rocznicą odzyskania niepodległości. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy oddaliśmy hołd żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny. Wieczorem niezwykły koncert pieśni i piosenek patriotycznych, wykonany w budynku Muzeum Powstania Warszawskiego, przez zespół Młode Wilki. W sobotę zwiedzaliśmy wnętrza Pałacu Królewskiego, oraz nawiedziliśmy Cmentarza na Powązkach.
Serdecznie dziękujemy za sprawowanie nad nami opieki przez prof. Jarosława Żelasko, który w zastępstwie P. Rychlewskiego dzielnie sobie radził. Jak wieść gminna niesie Pan Jarek wstępuje do PTTK :)