logo

.

GPŁ

Chyba wszyscy znamy „Paranoję”, gazetkę I LO. My, gimnazjaliści, nie chcieliśmy być gorsi i też zapragnęliśmy mieć swoje czasopismo. Pierwszy numer, pod nazwą „Długoszek”, światło dzienne ujrzał już w 2000 r. Nie był to bardzo profesjonalny egzemplarz, ale z biegiem czasu gazetka była udoskonalana. Kolejne wydania były coraz bardziej fachowe. W szacie graficznej zmieniało się wszystko – od koloru kartek po format. Jeszcze do niedawna była kserowana w domach redaktorów. Teraz powstaje w drukarni. Również od strony literackiej bardzo się przeobraziła. Pojawiły się przeróżne działy. Przez 12 lat w zespołach redakcyjnych pracowało mnóstwo zdolnych uczniów. Rządy sprawowało wielu naczelnych, gazetka miała swoje wzloty i upadki. Po jakimś czasie przechrzczono ją na „Gwoździem po ławce”. Ta niecodzienna nazwa miała nawiązywać do buntowniczej natury uczniów.

Obecnie gazetka bije na głowę inne pod względem szaty graficznej oraz zawartości. Zawiera swoje stałe działy. Możemy w niej znaleźć ciekawe wywiady i felietony. Dowiemy się, co dzieje się w szkole dzięki kalendarium. Przeczytamy również śmieszne powiedzonka naszych nauczycieli oraz ich dialogi z uczniami. Testujemy też naszą lokalną społeczność, zadając jej nurtujące nas pytania, a rezultaty prezentujemy w ankietach. Mamy swój kącik kulinarny, pełen przepysznych przepisów. Nie brakuje kolorowych zdjęć i obrazków. Posiadamy sponsorów, którzy wspierają nas finansowo. Przez cały czas opiekę nad naszymi wyczynami sprawuje pani prof. Ewa Kołacz. Oprócz naczelnego, mamy swoich redaktorów technicznych pełniących funkcję menadżerów gazetki. Za barwną oprawę egzemplarzy odpowiedzialny jest skład komputerowy.

W czerwcu 2009r. gazetka „Gwoździem po ławce” zajęła pierwsze miejsce w konkursie gazetek szkolnych organizowanym przez „Dziennik Polski”.

Gazetka przynosi korzyści nie tylko czytelnikom. Również tym, którzy ją tworzą daje wiele satysfakcji. To świetny sposób na spędzenie czasu wśród redakcyjnych znajomych - wymieniane się pomysłami, rozwijanie humanistycznych i pisarskich zdolności. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić przyszłych gimnazjalistów do współtworzenia „Gwoździa”.

Maja Wesołowska
Redaktor naczelna w roku szkolnym 2010/11

Czerwcowy numer gazetki.

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem