logo

.

Olimpijczycy

 

 

 

Olimpijczycy

O renomie szkoły średniej świadczą osiągnięcia jej uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Obok ilości absolwentów przyjętych na studia stacjonarne, było to podstawowe kryterium świadczące o elitarności liceum. Po eliminacjach szkolnych i okręgowych, w finale ogólnopolskim młodzież ubiegała się o uzyskanie statusu laureata bądź finalisty. Zakwalifikowanie się do etapu centralnego olimpiady lub konkursu było równoznaczne z uzyskaniem najwyższej oceny z przedmiotu na koniec roku szkolnego. Tytuł laureata lub finalisty zwalniał z egzaminu dojrzałości i dawał prawo wstępu na uczelnie wyższe bez egzaminu. Olimpijczycy byli zawsze chlubą tej szkoły. Dzięki nim o szkole rozpisywały się lokalne media, a liceum było zawsze oblegane przez rzesze kandydatów. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania i rozwijaniu rozlicznych zainteresowań uczniów, przez tych nauczycieli, którzy są prawdziwymi mistrzami.

źródło: Jacek Tomasik "Mój Długosz"

1975

  • Tomasz Podgórski - laureat Olimpiady Historycznej
  • Maria Pach - udział w finale IV Olimpiady Biologicznej

1976

  • Maria Pach - laureatka V Olimpiady Biologicznej
  • Ryszard Wieczorek - finalista V Olimpiady Biologicznej

1977

  • Marek Bielak - laureat VI Olimpiady Biologicznej
  • Marian Papież - laureat VI Olimpiady Biologicznej
  • Elżbieta Połomska - laureatka VII Olimpiady Literatury i J. Polskiego

1978

  • Ryszard Jonakowski - laureat VII Olimpiady Biologicznej
  • Andrzej Fugiel - laureat VII Olimpiady Biologicznej
  • Henryk Okarma - laureat VII Olimpiady Biologicznej
  • Wiesława Jurczyńska - finalistka VII Olimpiady Biologicznej
  • Maria Markiewicz - finalistka VIII Olimpiady Literatury i J. Polskiego
  • Urszula Moszkowska - finalistka VIII Olimpiady Literatury i J. Polskiego

1979

  • Urszula Moszkowska - laureatka IX Olimpiady Literatury i J. Polskiego
  • Lidia Kossakowska - laureatka III Olimpiady J. Angielskiego
  • Bogdan Baczyński - laureat VIII Olimpiady Biologicznej
  • Wiesław Latuszek - finalista VIII Olimpiady Biologicznej
  • Zygmunt Berdychowski - udział w finale Olimpiady Wiedzy Filozoficznej

1980

  • Józef Dulak - laureat IX Olimpiady Biologicznej
  • Adam Pajor - laureat IX Olimpiady Biologicznej
  • Iwona Gryzło - laureatka IX Olimpiady Biologicznej
  • Dariusz Ligarski - finalista IX Olimpiady Biologicznej
  • Lucyna Mędoń - finalistka IX Olimpiady Biologicznej
  • Lidia Kossakowska - laureatka IV Olimpiady J. Angielskiego

1981

  • Józef Dulak - laureat X Olimpiady Biologicznej
  • Adam Pajor - laureat X Olimpiady Biologicznej
  • Marek Słaby - laureat X Olimpiady Biologicznej

1982

  • Witold Mikołajewski - laureat XI Olimpiady Biologicznej
  • Wiesław Pieńko - finalista XI Olimpiady Biologicznej
  • Tomasz Wańczyk - finalista XI Olimpiady Biologicznej
  • Wojciech Stąporek - udział w finale VI Olimpiady J. Angielskiego
  • Agnieszka Kominko - udział w finale VI Olimpiady J. Angielskiego

1983

  • Agnieszka Kurzeja - laureatka XII Olimpiady Biologicznej
  • Anna Jurć - finalistka XII Olimpiady Biologicznej
  • Anna Piekarz - finalistka XII Olimpiady Biologicznej
  • Robert Kuc - finalista VII Olimpiady J. Angielskiego

1984

  • Marek Józefowski - laureat Olimpiady Fizycznej
  • Bożydar Wiktor - finalistka VIII Olimpiady J. Angielskiego

1985

  • Tadeusz Sajdak - laureat XIV Olimpiady Biologicznej
  • Bożydar Wiktor - laureat IX Olimpiady J. Angielskiego
  • Paweł Sarata - finalista XIV Olimpiady Biologicznej
  • Piotr Knap - udział w finale XIV Olimpiady Biologicznej
  • Paweł Koprowski - udział w finale XIV Olimpiady Biologicznej
  • Andrzej Krupa - udział w finale XIV Olimpiady Biologicznej
  • Agnieszka Gościej - udział w finale Olimpiady J. Rosyjskiego
  • Sławomir Bieniek - udział w finale Olimpiady Chemicznej
  • Jerzy Kubisz - udział w finale Olimpiady Chemicznej
  • Małgorzata Mirek - udział w finale Olimpiady Chemicznej

1986

  • Anna Szkaradek - laureatka XVI Olimpiady Literatury i J. Polskiego

1987

  • Anita Szczepanek - laureatka XVI Olimpiady Biologicznej
  • Dagmara Szopińska - laureatka XVI Olimpiady Biologicznej
  • Tomasz Zając - laureat XI Olimpiady J. Angielskiego
  • Agnieszka Rasińska - udział w finale X Olimpiady J. Francuskiego

1988

  • Roland Tobiasz - laureat XII Olimpiady J. Angielskiego
  • Anna Strzelecka - laureatka Olimpiady Wiedzy Społeczno-Prawnej
  • Renata Szczygieł - finalistka XII Olimpiady J. Angielskiego
  • Ewa Zając - finalistka XVII Olimpiady Biologicznej
  • Aleksandra Hyra - finalistka XVII Olimpiady Biologicznej
  • Marta Leśniak - udział w finale XVII Olimpiady Biologicznej

1989

  • Renata Szczygieł - finalistka XIII Olimpiady J. Angielskiego
  • Kazimierz Gródek - finalista XIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Leszek Jastrzębski - finalista XIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Andrzej Dziewiałtowski - finalista XIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

1990

  • Piotr Kiciński - finalista XIV Olimpiady J. Angielskiego
  • Piotr Kiciński - finalista Olimpiady Matematycznej
  • Wojciech Schneider - finalista XIV Olimpiady J. Angielskiego

1991

  • Marta Kuliś - laureatka XV Olimpiady J. Angielskiego
  • Magdalena Opalska - finalistka XV Olimpiady J. Angielskiego
  • Andrzej Tuleja - finalista XV Olimpiady J. Angielskiego

1992

  • Agata Ptak - laureatka XXI Olimpiady Biologicznej
  • Artur Lompart - laureat XXIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Monika Chalcerz - finalistka XXI Olimpiady Biologicznej
  • Małgorzata Jaworecka - finalistka XXI Olimpiady Biologicznej
  • Wioletta Król - finalistka XXI Olimpiady Biologicznej
  • Agnieszka Mirek - finalistka XXI Olimpiady Biologicznej
  • Grażyna Szopińska - finalistka XXI Olimpiady Biologicznej
  • Maciej Konopiński - finalista XXI Olimpiady Biologicznej
  • Andrzej Tuleja - finalista XV Olimpiady J. Angielskiego

1993

  • Radosław Tomalski - laureat XXII Olimpiady Biologicznej
  • Marcin Gołębiewski - laureat XXIX Olimpiady Chemicznej
  • Łucja Biel - finalistka XVI Olimpiady J. Angielskiego

1994

  • Radosław Tomalski - laureat XXIII Olimpiady Biologicznej
  • Radosław Tomalski - laureat V Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej
  • Przemysław Ryś - laureat XXIII Olimpiady Biologicznej
  • Dorota Dziedzic - finalistka XXIV Olimpiady Literatury i J. Polskiego
  • Marcin Gołębiewski - finalista Olimpiady Chemicznej
  • Radosław Tomalski - udział w finale IX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Miranda Ekiert - udział w finale IX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Monika Czarnecka - udział w finale XXV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

1995

  • Dorota Dziedzic - laureatka XXV Olimpiady Literatury i J. Polskiego
  • Marcin Gołębiewski - laureat XXIV Olimpiady Biologicznej
  • Marcin Gołębiewski - finalista VI Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej
  • Marcin Deja - laureat II Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Bogimiła Kiełbasa - finalistka XXIV Olimpiady Biologicznej
  • Mirosław Śledź - finalista XXI Olimpiady Historycznej

1996

  • Alina Mróz - laureatka XX Olimpiady J. Angielskiego
  • Sebastian Wierny - finalista Olimpiady Literatury i J. Polskiego
  • Sławomir Tomasik - udział w finale XXXVII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Agnieszka Ochoda - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na reportaż o pracy senatora

1997

  • Patrycja Ścieszka - laureatka IV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Grzegorz Pacyna - laureat XXVI Olimpiady Biologicznej
  • Marek Żółciński - laureat XXVI Olimpiady Biologicznej
  • Szymon Kocańba - laureat XXVI Olimpiady Biologicznej
  • Jolanta Duda - finalistka XXVI Olimpiady Biologicznej
  • Paweł Czosnek - finalista XXVI Olimpiady Biologicznej
  • Sebastian Pabian - finalista XXXVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Bożena Kulig - finalistka XXVII Olimpiady Literatury i J. Polskiego
  • Bożena Kulig - finalistka Olimpiady Filozoficznej

1998

  • Jakub Lipiński - finalista Olimpiady Informatycznej
  • Piotr Dobrowolski - finalista Olimpiady Informatycznej
  • Joanna Ostrowska - finalistka Olimpiady J. Rosyjskiego
  • Jan Kosecki - finalista XXII Olimpiady J. Angielskiego
  • Agnieszka Ochoda - laureatka XXVIII Olimpiady Biologicznej

1999/2000

  • Weronika Patena - laureatka Olimpiady Biologicznej
  • Jakub Michalik - laureat Olimpiady Chemicznej
  • Przemysław Tomalski - finalista Olimpiady Biologicznej
  • Łukasz Kołodziej - finalista Olimpiady Biologicznej
  • Joanna Pres - finalistka Olimpiady Wiedzy Religijnej

2000/2001

  • Jakub Michalik - laureat XXX Olimpiady Biologicznej
  • Jakub Michalik - laureat XLVII Olimpiady Chemicznej
  • Janusz Wieczorek - laureat XXX Olimpiady Biologicznej
  • Weronika Patena - finalistka XXX Olimpiady Biologiczej
  • Ewa Kogut - finalistka XXX Olimpiady Biologiczne
  • Michał Zygner - finalista XXX Olimpiady Biologicznej
  • Agnieszka Faron - finalistka XXXII Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • Ewa Kutyba - finalistka XLII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

2001/2002

  • Jakub Michalik - laureat Olimpiady Chemicznej
  • Jakub Michalik - finalista Olimpiady Biologicznej
  • Sławomir Stanuch - finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i ?wiecie Współczesnym
  • Sławomir Wolf - finalista Olimpiady Fizycznej

2002/2003

  • Justyna Tabaszewska - laureatka XXXIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Bartłomiej Augustynek - finalista XVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Sławomir Stanuch - finalista XLIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Aleksandra Włodek - finalistka Olimpiady Biologicznej
  • Katarzyna Jungiewicz - finalistka Olimpiady Biologicznej
  • Sławomir Urmański - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o osobie i dziedzictwie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2003/2004

  • Justyna Tabaszewska - finalistka XVI Olimpiady Filozoficznej
  • Bartłomiej Augustynek - laureat XXXIII Olimpiady Biologicznej
  • Konrad Patena - finalista XXXIII Olimpiady Biologicznej
  • Konrad Wojciechowski - finalista XXXIII Olimpiady Biologicznej
  • Bartłomiej Augustynek - finalista XIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

2004/2005

  • Bartłomiej Augustynek - laureat XXXIV Olimpiady Biologicznej
  • Konrad Patena - finalista XXXIV Olimpiady Biologicznej
  • Sebastian Frączek - finalista XXXIV Olimpiady Biologicznej
  • Konrad Wojciechowski - finalista XXXIV Olimpiady Biologicznej
  • Mateusz Zaczyk - finalista XXXIV Olimpiady Biologicznej
  • Bartłomiej Augustynek - finalista XX Olimpiady Ekologicznej
  • Anna Klank - laureatka XXIX Olimpiady Języka Angielskiego
  • Maksymilian Czop - finalista LIV Olimpiady Fizycznej
  • Monika Kulig - laureatka XV Olimpiady Teologii Katolickiej
  • Katarzyna Bieda - 1 miejsce i tytuł laureata IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
  • Udział w etapie centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych: Wojciech Macek, Szymon Kmak, Witold Kuzniakowski, Maksymilian Czop, Szymon Świerkosz

2005/2006

  • Kamil Kruczek – laureat 9 lokaty XXXV Olimpiady Biologicznej, finalista XXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Sebastian Pinczer – finalista XXXV Olimpiady Biologicznej
  • Krzysztof Janowiec - finalista XXXV Olimpiady Biologicznej
  • Rafał Milan – finalista XXXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Katarzyna Bieda – laureatka 2 lokaty XVI Olimpiady Teologii Katolickiej
  • Rafał Borek - finalista XVI Olimpiady Teologii Katolickiej
  • Karol Lis – laureat XIX Konkursu Chemicznego
  • Justyna Haus, Sebastian Szczepanik, Joanna Ruchała, Joanna Drugała - finaliści X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej



Eliminacje okręgowe i wojewódzkie:

  • Małgorzata Marczyk– uczestniczka etapu wojewódzkiego Międzyszkolnych Zawodów
  • Matematycznych
  • Jakub Horoszko, Sebastian Beresiński, Marek Krajewski, Michał Skrzypiec, Piotr Sokal - Uczestnicy półfinału Ogólnopolskiego Konkursu „Biznes Junior 2006”
  • uczestniczki półfinału Ogólnopolskiego Konkursu „Biznes Junior 2006”
  • Aleksandra Podgórska, Marta Kądziołka, Michalina Rybska, Anna Poręba – uczestniczki etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej
  • Paulina Iwińska, Aneta Kornaś – uczestniczki eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Klaudia Gabrowska, Andrzej Czerwińczak, Paweł Nieć – uczestnicy II etapu Konkursu Chemicznego
  • Tymoteusz Smajdor, Bartosz Weiss – uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Natalia Pazdan i Antonina Tomasiak – uczestniczki etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Renata Wandzicka – zdobywczyni 3 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Literackim ” Świat nie jest już taki sam, kiedy wychodzę z kina”
  • Renata Wandzicka i Antonina Tomasiak – finalistki wojewódzkiego konkursu literackiego : „Polaków portret własny w literaturze po 1989 roku
  • Karolina Matyaszek, Agnieszka Zieleń, Daniel Twardowski - uczestnicy etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego od Obertyna do Wiednia”



2006/2007

  • Rafał Milan z klasy – laureat 3 miejsca XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Martyna Kronenberger z klasy - finalistka XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Magdalena Wąsowicz z klasy - finalistka XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Wioletta Cabała z klasy - finalistka XXXVI Olimpiady Biologicznej
  • Ludmiła Sromek z klasy – finalistka XXXVI Olimpiady Biologicznej
  • Magdalena Leśniara z klasy – finalistka XXII Olimpiady Ekologicznej
  • Maria Gałek z klasy –laureatka XVII Olimpiady Teologii Katolickiej
  • Agnieszka Niedojad z klasy – laureatka 2 miejsca w kategorii reportaż w XVI Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym



2007/2008

    Natalia Grzegorzak - finalistka XXXVII Olimpiady Biologicznej
  • Sandra Zyzak - finalistka XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Witold Więcek - laureat II miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 O niepodległość i granice Rzeczypospolitej"
  • Krzysztof Kudlik - finalista XXXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Międzynarodowy



Program Ekologiczny dla Szkół Stowarzyszonych z UNESCO :

The Baltic Sea Project:

III miejsce:

  • Patrycja Faltyn
  • Katarzyna Czepiel


Wyróżnienie:

  • Beata Kraczkiewicz
  • Agnieszka Biel
  • Natalia Tatrzańska
  • Renata Dobrzyńska

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Mała ojczyzna w pamięci i świadectwach"
zorganizowanym przez Ośrodek KARTA

  • Natalia Maciaś - I wyróżnienie za pracę indywidualną " Kilka słów o Czaczowie"

Ogólnopolski Konkurs Literacki "Dekalog 89+"

  • Joanna Lorek - I wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs "Wirtualne Zamki":

  • Szymon Nosal - II miejsce

Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę im. Aleksandra Patkowskiego:

  • Katarzyna Kubiak - nagroda II stopnia
  • Beata Siwulska - nagroda II stopnia

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Ekoplaneta":
Wyróżnienia otrzymali:

  • Joanna Lorek, Aneta Kroczek, Weronika Turek - za pracę albumową
  • Natalia Gucwa- otrzymała nagrodę rzeczową

2008/09

  • Tomasz Gargas - finalista XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opieka mgr Maria Buszek


2009/2010

  • Oliwia Mimi M. Bosomtwe klasa 3f – laureatka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – opieka mgr Małgorzata Szewczuk
  • Rozalia Knapik klasa 3f – finalistka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opieka mgr Małgorzata Szewczuk
  • Jakub Wojtas klasa 3b- laureat XXXIX Olimpiady Biologicznej – opieka mgr Małgorzata Kuźma
  • Agnieszka Witowska klasa 3b – finalistka etapu centralnego XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej- opieka mgr Małgorzata Kuźma
  • Krzysztof Skibiak klasa 2a - finalista Olimpiady Fizycznej – opieka mgr Eleonora Pasiut
  • Krzysztof Nowak – klasa 3a – finalista VIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki – opieka ks, mgr Andrzej Krajewski
  • Łukasz Kalinowski kl. 1k – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Międzynarodowy konkurs „Euro, co to dla nas oznacza?”
    J.Lorek, A.Wańczyk – laureatki (5 miejsce) w Unii Europejskiej, reprezentantki Polski w międzynarodowym konkursie „Euro, co to dla nas oznacza?”. Wizyta studyjna w Brukseli w siedzibach Komisji i Parlamentu UE ( J. Tomasik)
  • Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim
    K.Turska – laureatka (2 miejsce) Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim „Europa, to my” – wizyta studyjna w Brukseli i siedzibach Parlamentu Europejskiego (J. Tomasik)
  • Renata Stach – laureatka II stopnia w olimpiadzie „ O Diamentowy Indeks AGH” z geografii z elementami geologii.
  • A.Bednarek – laureat (3 miejsce) Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – uczeń otrzymał indeks na Wydziale Prawa i Administracji ( J. Tomasik)
  • Z.Mroczkowska – laureatka (10 miejsce) Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – indeks na Wydziale Filozoficznym( J. Tomasik)
  • Katarzyna Kaczmarczyk(3B) – finalistka LIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • Mateusz Bieryt (1D) – opieka Barbara Porzucek i Aleksander Porzucek-wykładowca PWSZ w Nowym Sączu)
    • Nagroda 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej – Rybnik 2010 –nominacja na Festiwal Piosenki Studenckiej (luty 2010)
    • „Brązowy Gryf” na Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Literackiej „XVI Poetycko – Muzyczna Bitwa pod Gorlicami” (maj 2010)
    • „Brązowy Prysznic” na XVII Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia 2010” w Radomiu (maj 2010)
    • II Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. M.Grechuty w Zamościu (czerwiec 2010)
    • Udział w Finale Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 55.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Włocławek 2010 (czerwiec 2010)
  • Estera Szczypuła (3G) i Mateusz Bieryt - udział w Finale IV Ogólnopolskiego Festiwalu Młode Talenty w Bydgoszczy
  • Natalia Maciaś - II wyróżnienie za pracę "W Warszawie kanałami w Sączu sieniami. Okupacyjna codzienność dziecka w Nowym Sączu" w XIV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HISTORIA BLISKA "Piętno II wojny - los i pamięć" - opiekun mgr Jacek Tomasik

2010/2011

  • Kinga Turska, uczennica klasy 3 H została laureatką Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej. Edycja w roku szkolnym 2010/2011 odbywała się pod hasłem "Unia Europejska po reformach Traktatu z Lizbony". Opiekun - mgr Jacek Tomasik
  • Jacek Winiarski, uczeń klasy 3 B, został finalistą XL Olimpiady Biologicznej. Opiekun – mgr Małgorzata Kuźma
  • Piotr Skibiak, uczeń klasy 3 A, został finalistą LIX Olimpiady Fizycznej Opiekun – mgr Eleonora Pasiut
  • Tomasz Michalczyk, uczeń klasy 3 H został laureatem XV Konkursu Wiedzy o UJ
  • Kamil Zbigniew Michalik, uczeń klasy 3 H, został laureatem XV Konkursu Wiedzy o UJ Opiekun uczniów - mgr Jacek Tomasik
  • Dorota Pietruszka, uczennica klasy 3 D, została laureatką IV Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii Opiekun – mgr Alicja Putek
  • Michał Kmak, uczeń klasy 3 A, został laureatem IV Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu matematyka Opiekun – mgr Grażyna Andrzejewska
  • Krystian Mucha, uczeń klasy 3j, został laureatem IV Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu matematyka
  • Iwona Preis, uczennica klasy 3 B, została laureatką I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ Opiekun – dr Anna Waksmundzka - Góra
  • Jakub Walawski, uczeń klasy 2 K, zdobył 1 miejsce oraz tytuł laureata w 52. Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Opiekun - mgr Piotr Rychlewski.
  • Agnieszka Zagórowska, uczennica klasy 2 K, zdobyła tytuł finalisty XLI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Opiekun - mgr Bernadeta Odrzywolska.
  • Patrycja Mołek, uczennica klasy 2 B została laureatem II stopnia XL Olimpiady Biologicznej Opiekun - mgr Małgorzata Kuźma
  • Konrad Poręba, uczeń klasy 2 H, został laureatem XVIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Opiekun - mgr Michał Zacłona.
  • Adam Chmielowski, uczeń klasy 2 B został laureatem IV Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu chemia Opiekun - dr Anna Waksmundzka – Góra
  • Justyna Majerska, uczennica klasy 2 C, została laureatką konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia”. Opiekun - mgr Aneta Grabowska
  • Marcin Brongiel z kl. 2k - laureat 2 miejsca w Konkursie wiedzy o Chinach „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana” organizowany przez Instytut Konfucjusza UJ w Krakowie - opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Karolina Pawnik kl. 1H laureatka , Olga Reszczyńska – kl. 1h finalistką VI edycji Konkursu Historycznego "Wojna z narodem - 30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór, życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe" przeprowadzonego przez Oddział IPN w Krakowie we współpracy z Województwem Małopolskim, Zarządem Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność, Stowarzyszeniem NZS 1980, Uniwersytetem Jagiellońskim i Kuratorium Oświaty w Krakowie – opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Patrycja Mołek kl.2b – I miejsce w ogólnopolskim finale międzynarodowego konkursu „ Niemiecki dla bystrzaków” – organizowanym przez Uniwersytet w Getyndze dla młodych naukowców ( biologów, fizyków, chemików i matematyków)
  • Jędrzej Bigosiński (2H) – III miejsce w etapie centralnym LV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • Mateusz Bieryt klasa 2d ( opieka - Barbara Porzucek i Aleksander Porzucek – wykładowca PWSZ w Nowym Sączu): - II nagroda na 46 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (październik 2010)



2011/2012

  • Patrycja Mołek
    • laureatka III miejsca w finale Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej w roku szkolnym 2011/2012, opieka mgr Małgorzata Kuźma
    • finalistka etapu wojewódzkiego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w roku szkolnym 2011/2012, opieka mgr Małgorzata Kuźma
    • Laureatka w ogólnopolskim konkursie „ Moja droga na Harvard” opieka mgr Małgorzata Kuźma
  • Adam Chmielowski laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii – opieka dr Anna Waksmundzka - Góra
  • Natalia Kamińska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas trzecich w roku szkolnym 2011/2012 opieka dr Anna Waksmundzka - Góra
  • Lilianna Leśniak laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas trzecich w roku szkolnym 2011/2012 opieka dr Anna Waksmundzka - Góra
  • Justyna Majerska- Finalistka XXXVIII Olimpiady Historycznej w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Aneta Grabowska
  • Anna Świerczek- Laureatka XVI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w roku szkolny 2011/2012 opieka mgr Aneta Grabowska
  • Karolina Szewczyk – laureatka II stopnia V Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Alicja Putek
  • Bartłomiej Orzeł – laureat XVI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Michał Zacłona
  • Marcin Brongiel – finalista Olimpiady z Wiedzy o Integracji Europejskiej w roku szkolnym2011/2012 opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Katarzyna Drzyzga - finalistka Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Sylwia Dynda - laureatka XVI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Wojciech Gruszka - finalista Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Łukasz Kalinowski - laureat 53 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym szkolnym w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Łukasz Kalinowski - laureat I miejsca Konkursu Wiedzy o Chinach w roku szkolnym 2011/2012 - nagroda: wyjazd do Pekinu połączony z kursem języka chińskiego. opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Magdalena Kantor - laureatka XVI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Jakub Walawski - finalista Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w roku szkolnym 2011/2012 – opieka mgr Piotr Rychlewski; stypendysta Prezesa Rady Ministrów.
  • Agnieszka Zagórowska – laureatka XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w roku szkolnym 2011/2012 opieka mgr Bernadeta Odrzywolska
  • Bartosz Cebula klasa 2c (opieka ks. A. Krajewski) – laureat 5. miejsca w XVI Ogólnopolskim Konkursie wiedzy Biblijnej
  • Samanta Zwolennik, klasa 2e – finalistka XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – opieka mgr Katarzyna Krupa
  • Adrianna Kotlarska z kl. 2h finalistka VI Olimpiady Mediewistycznej opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Karol Olszowski z kl. 2h , finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie pod patronatem Ministra Sprawiedliwości – opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Kacper Wysowski z kl. 2h laureat Olimpiady tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego” opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Daniel Lach z kl. 2f uzyskał tytuł laureata i zajął 8 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „W kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy w latach 1939–1989. W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków”. Konkurs zorganizowało Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją Armii Krajowej. Patronami honorowymi byli: Marszałek Sejmu RP oraz Minister Edukacji Narodowej- opieka mgr Piotr Rychlewski
  • Damian Jelito z kl. 2i został laureatem 6. miejsca VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, opieka mgr S. Pasiut
  • Beata Koza, uczennice z kl. 2l finalistki Ogólnopolskiego Konkursu ,, Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2012” opieka mgr S. Pasiut
  • Aneta Oracz z kl. 2d zajęła I miejsce w konkursie e-learnigowym dot. rynku kapitałowego organizowanego przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego Giełdę Papierów wartościowych w Warszawie, opieka mgr S. Pasiut.
  • Damian Jelito klasa 2i –finalista XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej- opieka mgr Małgorzata Kuźma
  • Damian Jelito klasa 2i wyróżnienie II stopnia w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej UJ Opiekun mgr Małgorzata Popowska- Poręba
  • Damian Jelito – uczeń klasy 2i – laureat Olimpiady Przedsiębiorczości – opiekun mgr Sabina Pasiut
  • Sławomir Polczyk klasa 2f – laureat I stopnia V OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH opiekun: mgr Alicja Putek
  • Jan Bijak finalista Ogólnopolskiego Konkursu Neurobiologicznego organizowanego przez UJ, opieka mgr Małgorzata Kuźma
  • Przemysław Zalesiński- uczeń klasy 1c zdobył tytuł Laureata Olimpiady Losy żołnierza dzieje oręża polskiego. "Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego" – opieka mgr Aneta Grabowska
  • Mateusz Bieryt klasa 3d ( opieka - Barbara Porzucek i Aleksander Porzucek – wykładowca PWSZ w Nowym Sączu)
    • Finalista 14. edycji Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" Warszawa, (październik 2011)
    • Finalista 4 edycji festiwalu im. Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" – Bydgoszcz (maj 2012)
    • Laureat "Księżycowej statuetki", XV Elbląskie Noce Poezji, Elbląg (październik 2011)
  • Julia Kaczmarczyk klasa 2 l – wyróżnienie w etapie centralnym LVI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
  • Katarzyna Szczepaniak ( opieka - Barbara Porzucek) - wyróżnienie w Turnieju Poezji Śpiewanej - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

2012/2013

  • Damian Jelito – laureat 1 miejsca VIII Olimpiady Przedsiębiorczości – opiekun mgr Sabina Pasiut;
  • Anna Wróbel – laureatka II stopnia XLII Olimpiady Biologicznej – opiekun mgr Małgorzata Kużma
  • Zuzanna Hronowska – finalistka XXXVII Olimpiady Artystycznej – opiekun mgr Katarzyna Lebdowicz
  • Dominik Jabłoński – finalista XXV Olimpiady Filozoficznej – opiekun mgr Małgorzata Szewczuk
  • Jakub Kurdziel – finalista XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – opiekun mgr Małgorzata Szkarłat - Mleczko
  • Julia Florczyk – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego– opiekun dr Anna Waksmundzka – Góra
  • Nina Oleś - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego– opiekun dr Anna Waksmundzka – Góra
  • Tomasz Zrałka - laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego– opiekun dr Anna Waksmundzka – Góra
  • Ilona Świerczek – laureatka XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Małgorzata Poręba– laureatka XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim– opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Agnieszka Ziaja - laureatka XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Angelika Jeleń- laureatka XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Eryka Twardowska - laureatka XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Aneta Oracz – laureatka XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – opiekun mgr Michał Zacłona;
  • Kacper Wysowski – laureat 4 miejsca w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922” - opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Patrycja Maria Michalik – finalistka IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Społeczno – Prawnej ”Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej” - opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Monika Stanisławczyk - laureatka konkursu historycznego "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia" - opiekun mgr Jacek Tomasik
  • Katarzyna Duda – laureatka konkursu „Stan wojenny w Małopolsce – utrwalamy rodzinną historię”– opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Klaudia Kościółek, Klaudia Sajdak i Iga Naglak – laureatki 2 miejsca w konkursie historycznym "Powstanie Styczniowe w Polskiej Tradycji Walk o Niepodległość w XIX i XX wieku" - opiekun mgr Jacek Tomasik.
  • Stanisław Frączek – laureat etapu okręgowego Olimpiady Historycznej – opiekun mgr Anna Berowska
  • Katarzyna Kulesza – laureatka etapu okręgowego XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – opiekun mgr Grzegorz Rapcia
  • Marcin Fiszer laureat 2 miejsca konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim i Prawach Obywatela w UE - opiekun mgr Jacek Tomasik
  • Małgorzata Kaszuba laureatka 12 miejsca w finale XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Stowarzyszenie „Civitas Chrystiana”- opiekun mgr J. Kuropeska
  • Michał Siwek, Bartosz Cebula, Daniel Lach, Krzysztof Madziar  - II wyróżnienie za pracę "Odnowa to piękny kwiat, który wyrośnie tylko na glebie sprawiedliwość" w XVI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HISTORIA BLISKA
    "Walka, opór, bunt - wartość i cena niezgody w PRL" - opiekun mgr Jacek Tomasik

2013/2014

  • Anna Wróbel
    • finalistka XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej– opiekun mgr Małgorzata Kuźma
    • laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej o indeks UJ– opiekun dr Anna Waksmundzka – Góra
    • zdobywczyni 1 miejsca w Finale Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim
    • zdobywczyni 3 miejsca w VI Ogólnopolskim Finale Lig Alpejskich
  • Dominik Jabłoński -  laureat 10 miejsca XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej - opiekun mgr Małgorzata Szewczuk
  • Oskar Handzel – laureat 4 miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej– opiekun mgr JacekTomasik
  • Klaudia Pociecha – zdobywczyni 1 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” – opiekun mgr Jacek Tomasik
  • Maria Tokarz – finalistka XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, opiekun mgr Jadwiga Poręba
  • Jakub Kurdziel
    • laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO-PLANETA” – opiekun mgr Małgorzata Szkarłat – Mleczko
    • laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej o indeks UJ – opiekun mgr Zbigniew Kasprzak
    • laureat etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej – opiekun mgr Małgorzata Szkarłat - Mleczko
  • Monika Stachoń
    • laureatka 3 miejsca w IV edycji Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci”- Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia – opiekun mgr Piotr Rychlewski
    • finalistka konkursu historycznego „Pułkownik Witold Pilecki” – opiekun mgr Piotr Rychlewski
    • finalistka konkursu historycznego „ Losy bliskich, losy dalekich w latach 1939-1989”– opiekun mgr Piotr Rychlewski\
    • finalistka konkursu historycznego „Pamięć nieustająca”– opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Justyna Dunikowska - laureatka Konkursu Wiedzy o Chinach ”Od Konfucjusza do Jackie Chana” - opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Marcin Kmiecik - laureat XVIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Jakub Pancerz
    • laureat XVIII Konkursu wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - opiekun mgr Piotr Rychlewski
    • finalista Ogólnopolskiego Konkursu „ Polska – ważna rzecz” - opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Kinga Górowska - laureatka XVIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim -   opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Maria Poręba - laureatka XVIII Konkursu wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Michał Wrona - laureat XVIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Mikołaj Wysowski - laureat I stopnia VII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z geografii - opiekun mgr Alicja Putek
  • Izabela Kiełbasa – laureatka III stopnia VII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki w roku szkolnym, opiekun mgr Grażyna Andrzejewska
  • Małgorzata Barnach - laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki w roku szkolnym 2013/2014 opiekun mgr Elżbieta Lankof
  • Aleksander Hajek - laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej o indeks UJ – opiekun mgr Zbigniew Kasprzak
  • Katarzyna Góra
    • laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej o indeks UJ – opiekun mgr Zbigniew Kasprzak
    • laureatka 9 miejsca w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Robert Golonka - laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej o indeks UJ – opiekun dr Anna Waksmundzka – Góra
  • Danuta Hajduga - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej o indeks UJ – opiekun dr Anna Waksmundzka – Góra
  • Paulina Bachula, Paulina Sekuła, Joanna Chachura – laureatki 1 miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Polaków na Syberii” – opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Patrycja Dara, Dominika Krakowska, Zuzanna Węglarz, Łucja waligóra – finalistki 2 miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Polaków na Syberii” – opiekun mgr Piotr Rychlewski
  • Dominika Kiełbas, Julia Mrozowska, Adam Gabryś, Mikołaj Horwath, Maciej Jabłoński, Kacper Oracz, Przemysław Szot – laureaci Finału Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu - opiekun mgr Aneta Grabowska
  • Marek Gargas – laureat 1 miejsca w projekcie „Małopolskie Święto Przedsiębiorczości” – opiekun mgr Sabina Pasiut
  • Wojciech Wańczyk, Justyna Krok, Wioletta Pławecka – laureaci 2 miejsca w Konkursie ”Sądecka Specjalność” – opiekun mgr Sabina Pasiut
  • Aleksandra Gądek – wyróżniona w Konkursie „Przeciągi Literackie” w kategorii poezja – opiekun mgr Katarzyna Krupa
  • Sylwia Klimek, Agnieszka Brotoń, Sonia Ziębowicz, Sylwia Sula, Monika Stanisławczyk, Marcin Fiszer – laureaci Warsztatów Urbanistycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Stanisław Frączek – laureat 7 miejsca w IV edycji Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci” – Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia” - opiekun mgr Anna Berowska

 

 

 

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem