logo

.

JUBILEUSZ

Wycieczka do Warszawy

Zapraszamy członków SKKT „Wektor” na wycieczkę do Warszawy w dniach 9-11 listopada 2018 organizowaną przez Komisję Młodzieżową PTTK Beskid Nowy Sącz.

W programie wycieczki zwiedzanie Warszawy (Pałac Prezydencki,Belweder, Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich oraz cały Trakt Królewski, Archikatedrę św. Jana, warszawski Rynek, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, stadion narodowy) i udział w państwowych uroczystościach związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Koszt ok. 250 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy u p. Jarosława Żelasko.

OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie pragnący wziąć udział w 43 OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO proszeni są o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Etap szkolny 43 Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się w dniu 12 listopada (poniedziałek) 2018r. o godzinie 9.00. Etap szkolny trwa 60 minut.

Barbara Wild

Rekrutacja do Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

pn. "Małopolska Chmura Edukacyjna w latach 2018-2019 w Nowym Sączu - kształcenie ogólne (I LO, II LO)" 

ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 8.10  DO  10.10.2018r.

W tych dniach uczniowie składają dokumenty rekrutacyjne znajdujące się na stronie. Dokumenty zbierają niżej wymienieni nauczyciele:

Biologia on-line mgr Małgorzata Kuźma-Piszczek

Chemia on-line dr Anna Waksmundzka-Góra

Chemia Koło Naukowe mgr Małgorzata Poręba-Popowska

Informatyka Koło Naukowe mgr Jarosław Żelasko

Test z biologii odbędzie się 11.10.2018r. w sali 02 o godz. 9.40 - warunkiem przystąpienia do testu jest złożenie do 10.10.2018r. pełnej dokumentacji rekrutacyjnej.

Test z informatyki odbędzie się 11.10.2018r. w sali 28 o godz. 10.40  - warunkiem przystąpienia do testu jest złożenie do 10.10.2018r. pełnej dokumentacji rekrutacyjnej.

Wyniki rekrutacji będą ogłoszone 15.10.2018r. na tablicy ogłoszeń Dyrekcji na parterze, na wprost wejścia do szkoły.

 

                                Z poważaniem

                                wicedyrektor mgr Grażyna Andrzejewska

Wyjazd do Anglii

KOLEJNY WYJAZD EDUKACYJNO-JĘZYKOWY DLA MŁODZIEŻY NASZEJ SZKOŁY DO ANGLII W KWIETNIU 2019!
LICZBA MIEJSC  OGRANICZONA!  ZGŁOSZENIA   PRZYJMUJĄ:
p. Barbara Wild i p.Andrzej Padula 
 
szczegóły tutaj

200-lecie I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

Już za kilka tygodni minie dokładnie 200 lat od utworzenia w Nowym Sączu sześcioklasowego Cesarsko-Królewskiego Gimnazjum, najstarszej szkoły średniej w regionie.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy absolwentów na główne obchody Jubileuszu 200-lecia szkoły, jakie odbędą się w sobotę 3 listopada 2018 r. 

Plan obchodów:

10:00   Msza św. – kościół p.w. św. Kazimierza

11:30   Uroczysta akademia – MCK „Sokół”, sala im. Lucjana Lipińskiego

13:30   Otwarcie wystawy – MCK „Sokół”, Galeria

14:00   Bankiet jubileuszowy – MCK „Sokół”, sala im. Romana Sichrawy

15:00   Odsłonięcie tablic memoratywnych – budynek I LO

15:30   Spotkania absolwentów – sale w budynku I LO

 

4 listopada 2018 r.

10:00   Dzień Pamięci – złożenie wieńców na grobach profesorów

20:00   Koncert Chóru „Scherzo”: J. S. Bach „Magnificat” – Bazylika św. Małgorzaty

 

Udział w uroczystej akademii w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK „Sokół” na podstawie bezpłatnych wejściówek – do obioru w bibliotece szkolnej I LO do dnia 11 października br. (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00, tel. 18 448 40 36). Ilość miejsc ograniczona.

 

Istnieje możliwość nabycia Cegiełki Jubileuszowej w kwocie 100 zł, której posiadacze otrzymają zestaw pamiątek jubileuszowych: publikację „W mieście Nowym Sączu, na Długosza, przy Plantach…”, pod redakcją Jakuba Bulzaka oraz tarczę szkolną i filiżankę.

 

Wpłat można dokonywać również w bibliotece szkolnej.

 

Honorowy Patronat nad obchodami Jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

 

Mecenat nad obchodami Jubileuszu sprawuje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

 

Partnerami obchodów są Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Fundacja Sądecka.

Goście z Niemiec w ILO

W dniach 20-27 września odbyła się kolejna edycja wymiany z naszą szkołą partnerską z Niemiec - Elisabeth-Selbert-Schule. Pierwsza część wymiany miała miejsce w czerwcu, kiedy to nasi uczniowie odwiedzili Hameln. Teraz mogliśmy powitać naszych znajomych w Nowym Sączu. Podczas pobytu w Polsce, niemieccy goście zamieszkali w domach swoich polskich partnerów, odwiedzili naszą szkołę, mieli okazję poznać naszą kulturę i tradycje, zachwycić się pięknem pienińskiego krajobrazu. Odwiedziliśmy także Kraków, gdzie podczas zwiedzania poznawaliśmy historię naszego kraju. Ważnym punktem programu była jak zawsze wspólna wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau i wspólne złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Obozu.

Więcej informacji na temat wymiany w zakładce Hameln.

1.jpg2.jpg

Podkategorie

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 free templates  Valid XHTML and CSS.

Strona używa ciasteczek, dzięki którym może działać lepiej. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej.Rozumiem