Click to listen highlighted text!

Drodzy uczniowie i uczennice klas trzecich!

Drodzy uczniowie i uczennice klas trzecich!

Gdy trzeciego września 2018 roku po raz pierwszy weszliście do I Liceum jako uczniowie, część z Was zapewne czuła się zagubiona, przestraszona. Na korytarzach mijaliście tyle nieznajomych twarzy, zarówno wśród innych uczniów, jak i nauczycieli. Dopiero z czasem nawiązywaliście nowe kontakty, a w liceum Jana Długosza czuliście się coraz bardziej komfortowo, jak w domu.

Dzisiaj dobiega końca czas Waszego pobytu w naszej szkole. Po spędzeniu tutaj niecałych trzech lat wyruszacie w swoją dalszą podróż – czy to na studia, czy do kariery zawodowej. Z pewnością przeżyliście tu wiele, niesamowitych przygód. Wierzę, że wszystkie te momenty swoich szkolnych perypetii, będziecie trzymać głęboko w sercu – zarówno te dobre, jak i gorsze. Wszystkie przyjaźnie, miłości, radości, rozmowy z przyjaciółmi, wycieczki, szkolne wyjścia, ale także niesatysfakcjonujące oceny, czy złości lub smutki, nieodłączne w życiu każdego nastolatka. Ufam, że wszystkie te przeżycia Was umocniły, i wyciągnęliście z nich cenne lekcje odnośnie życia. Mam szczerą nadzieję, że wracając pamięcią do murów naszej szkoły, będziecie mogli szczerze wspominać tą niesamowitą trzyletnią przygodę, dawne, dobre czasy.

Przed Wami jednak jeszcze jedno wyzwanie – Matura. Wierzę, że wszyscy jesteście do niej dobrze przygotowani i życzę Wam sukcesów. Trzymam kciuki, że obliczenia nie będą zbyt trudne, pytania niezbyt podchwytliwe, a temat rozprawki łatwy i przyjemny. Życzę wszystkim Wam wyników, które pozwolą na dostanie się na wymarzone uczelnie, satysfakcji i odwagi w dążeniu do wyznaczonych celów.

Koniec liceum kończy jeden etap Waszego życia, a zaczyna kolejny. Chciałbym, abyście weszli w niego z pewnością siebie, wiarą w swoje możliwości, głowami pełnymi dobrych pomysłów oraz uśmiechem na twarzach. Ja, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja i Wasi najbliżsi w Was wierzymy. Teraz Wy musicie uwierzyć w siebie. Powodzenia!

Miłosz Załubski Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wraz z SU

Skip to content Click to listen highlighted text!