Click to listen highlighted text!

Dni Jana Długosza – Rycerskość wymaga ćwiczenia

Na obiektach MOSiR odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Rycerskość wymaga ćwiczenia”. To kolejny moduł przygotowany przez Społeczny Komitet Obchodów Roku Jana Długosza w ramach „Dni Jana Długosza”. Oferta trzeciego dnia obchodów została skierowana do młodzieży rozmiłowanej w sporcie.

W ramach zawodów pływackich w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym, klasycznym, dowolnym i motylkowym w stylu open zmagali się reprezentanci: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 11 i Gimnazjum z Chełmca.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w zawodach wystartowali uczniowie ze szkół: I LO, II LO, ZSEM, ZSS, ZS nr 1. Łącznie w zawodach wzięło udział 53 uczestników.

Najbardziej prestiżowa okazała się sztafeta 4 x 50 metrów stylem zmiennym, w której I miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum nr 11, II miejsce zdobył zespół I LO, III miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 2.

Sędzią zawodów był Andrzej Fałowski. Zawody koordynowała Anita Migacz. Nagrody dla zwycięzców przygotowali: Rada Rodziców ZSO nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu i firma „RAFA”. Nagrody wręczali: w imieniu prezydenta Nowego Sącza – Pan Józef Kantor – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, Aleksander Rybski – dyrektor ZSO Nr 1 im. Jana Długosza, Anita Migacz – koordynator zawodów pływackich.

W turnieju piłki siatkowej wystartowały drużyny z: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 11 i Gimnazjum Jezuickiego.

I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 11, II miejsce zespół Gimnazjum nr 1 i III miejsce przypadło ekipie z Gimnazjum nr 2.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystartowały drużyny: I LO, II LO i ZSEM. Bezkonkurencyjna okazała się i zawody wygrała drużyna II LO.

Nagrody dla zwycięzców przygotowali: Rada Rodziców ZSO nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu i Urząd Miasta Nowego Sącza. Nagrody wręczali: w imieniu prezydenta Nowego Sącza – Pan Józef Kantor – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, Aleksander Rybski – dyrektor ZSO Nr 1 im. Jana Długosza, Janusz Kwiatkowski – koordynator zawodów.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania: pracownikom MOSiR, studentom AWF Kraków, studentom i ratownikom medycznym PWSZ w Nowym Sączu – Instytut Wychowania Fizycznego i Instytut Medyczny, nauczycielom wychowania fizycznego szkół uczestniczących w zawodach.

Skip to content Click to listen highlighted text!