Click to listen highlighted text!

Ubezpieczenie 2023/2024

Szanowni Rodzice,

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że nasza Szkoła przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa i dobrostanu naszych uczniów. Dlatego też, chcemy Państwa zachęcić do rozważenia ubezpieczenia Waszych dzieci.

Pragniemy podkreślić, że nie wskazujemy konkretnej firmy ubezpieczeniowej, ponieważ nie jest to nasza rola. Przepisy prawa oświatowego nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW. To rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania wyboru ubezpieczyciela oraz wybór oferty.

To Wy jako Rodzice, macie pełną swobodę wyboru i decyzji w tej sprawie. Możecie skorzystać z platformy www.pewny.plwww.ubezpieczeniaonline.plwww.cuk.pl,  www.ubezpieczenia.nau.pl, lub innych podobnych, aby porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać to, co najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom. Możecie również skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże Wam znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Chociaż ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, chcielibyśmy zaznaczyć, że całkowita rezygnacja z niego może oznaczać brak dodatkowego wsparcia finansowego w przypadku wypadku dziecka. Ubezpieczenie może zapewnić realną pomoc w sytuacjach nagłych, takich jak leczenie, rehabilitacja czy pokrycie kosztów związanych z wypadkiem.

Dlatego, zachęcamy Państwa do zastanowienia się nad ubezpieczeniem Waszych dzieci. W razie potrzeby przedstawiciele Rady Rodziców są do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku
Magdalena Woźniak
Przewodnicząca Rady Rodziców

Skip to content Click to listen highlighted text!