Click to listen highlighted text!

Rekrutacja 2022/2023

Drogi Ósmoklasisto,

przed Tobą wybór szkoły średniej. Decyzja, którą podejmiesz, będzie miała duży wpływ na Twoją przyszłość. Dlatego też zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą edukacyjną  I  Liceum  Ogólnokształcącego   z   Oddziałami   Dwujęzycznymi   im.   Jana   Długosza w Nowym Sączu, którego tradycja sięga ponad 200 lat.

W nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 szkoła dla absolwentów szkół podstawowych przygotowała ofertę ośmiu klas, w tym ofertę oddziału dwujęzycznego – klasę 1g.

W klasie 1g zaplanowano funkcjonowanie dwóch grup:

  • grupę I z rozszerzeniami: matematyka i informatyka,
  • grupę II z rozszerzeniami: matematyka i historia sztuki.

W języku polskim i angielskim nauczane są: matematyka, historia i geografia.

Aby zostać uczniem klasy dwujęzycznej, należy przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych,  który  odbędzie  się  w   dniu  3  czerwca  2022  roku  o  godzinie  15.00     w budynku I LO przy ulicy Jana Długosza 5.

Jesteśmy przekonani, że uczniowie klas dwujęzycznych zyskują szansę na rozwijanie wiedzy przy jednoczesnym swobodnym posługiwaniu się językiem angielskim. Aby osiągnąć ten cel, nauka języka angielskiego odbywa się w poszerzonym wymiarze godzin, a wybrane przedmioty są częściowo nauczane w języku angielskim. Jego poziom oraz ilość dostosowana jest   do   możliwości   grupy, co przyczynia   się   to   do   zlikwidowania   bariery   językowej  i sprawia, że język angielski nie jest już językiem obcym. Dwujęzyczność to przepustka do studiów na najlepszych uczelniach w kraju i zagranicą, a jednocześnie perspektywa sukcesu  w życiu prywatnym i zawodowym.

Szczegółowe informacje możesz znaleźć na stronie https://dlugosz.edu.pl, w zakładce: REKRUTACJA. Znajdują się tam także przykładowe sprawdziany kompetencji językowych oraz deklaracja kandydata o przystąpieniu do w/w sprawdzianu.

Dyrekcja i Nauczyciele I LO

Ósmoklasisto nie przegap swojej szansy!

 Serdecznie zapraszamy na spacer po szkole

Najczęściej zadawane pytania


REKRUTACJA 2022/2023 – KROK PO KROKU

Regulamin Rekrutacji

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Komplet dokumentów dla kandydata – I LO

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych: zał. 1 zał. 2


ODDZIAŁ DWUJĘZYCZNY

1) Prezentacja klasy dwujęzycznej
2)Zarządzenie nr 1 do Regulaminu Rekrutacji – Warunki przeprowadzenia sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego
3) Deklaracja przystąpienia do sprawdzianu  kompetencji językowych
4) Przykładowe sprawdziany kompetencji językowych

WYNIKI !!!


Warte obejrzenia

Skip to content Click to listen highlighted text!