Click to listen highlighted text!

Konkurs Wiedzy o Prawach Ucznia

W roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się I edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia. Konkurs składać się będzie z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, a pula nagród finansowych wyniesie 5 000 zł. Partnerów Konkursu będziemy ogłaszać sukcesywnie. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy przyjmować zgłoszenia od szkół.

Plik zgłoszeniowy należy przesłać do 7 stycznia 2020 r. do godziny 15:00 na adres e-mail: konkurs@prawaucznia.pl. Sam etap szkolny odbędzie się natomiast 9 stycznia 2020 r. o godzinie 10:00. Pytania przygotuje Fundacja oraz zaproszeni do współpracy eksperci w dziedzinie praw dziecka lub ucznia.

Następnie odbędzie się etap wojewódzki polegający na przygotowaniu pracy pisemnej albo materiału wideo na temat tego, czym są prawa ucznia i jak można ich bronić. Wymagania merytoryczno-techniczne określa Regulamin.

Następnie wybranych zostanie 30 finalistów, którzy 7 kwietnia 2020 r. w Poznaniu zmierzą się z zagadnieniami dotyczącymi praw ucznia. 5 najlepszych osób otrzyma proporcjonalnie do zajętej lokaty nagrody finansowe w łącznej wysokości 5 000 zł. Wszyscy finaliści zdobędą nagrody rzeczowe.

Zachęcamy bardzo serdecznie do przekazania informacji o Konkursie na Państwa stronie internetowej.

Dane do kontaktu:

Mikołaj Wolanin

Fundacja na rzecz Praw Ucznia

ul. Święty Marcin 29/8

61-806 Poznań

konkurs@prawaucznia.pl

Link do regulaminu i innych dokumentów: http://prawaucznia.pl/prawa-ucznia/konkurs-wiedzy-o-prawach-ucznia/

Z poważaniem

Mikołaj Wolanin

Prezes Fundacji na rzecz Praw Ucznia

Skip to content Click to listen highlighted text!