Click to listen highlighted text!

Maria Szwarkowska -ADAMED SmartUP !

Maria Szwarkowska – uczestniczką programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP !

Szósta edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku, a zakończyła 7 września 2020r. Zgłosiło się do niej ponad 8 tys. uczestników w wieku
14-19 lat z całej Polski. Skupiał on 50 najlepszych uczniów z kraju, zakwalifikowanych po wieloetapowej rekrutacji. Uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w dwutygodniowych zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.

Pierwszy etap rekrutacji polegał na rozwiązaniu zadań z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych (gry alternatywnej rzeczywistości).Uczestnicy z najwyższymi wynikami zostali zaproszeni do kolejnego etapu – drugiego testu łączącego w sobie zakres medycyny – chemii – fizyki – astronomii – matematyki – biologii – robotyki. Trzecim etapem rekrutacji było wysłanie aplikacji oraz spotkanie rekrutacyjne z Radą Naukową programu ADAMED SmartUP, podczas którego dyskutowano na tematy naukowe, podane przez profesorów i przedstawiano tok rozumowania. Osoby, które podjęły to wyzwanie, miały okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętność analitycznego myślenia. Następnie, na podstawie uzyskanych w grze wyników, analizy dokumentów aplikacyjnych oraz rozmów kwalifikacyjnych z Radą Naukową, wyłoniono 50 uczestników szóstego obozu naukowego ADAMED SmartUP. Wyjątkowo ze względu na pandemię COVID-19 obóz odbył się w formie online.

A tak udział w programie wspomina Marysia :

„Podczas obozu poszerzyłam swoją wiedzę i umiejętności. Mimo iż ta edycja odbyła się w formie zdalnej, to organizatorzy dołożyli wszelkich starań, abyśmy mogli czuć się jak w laboratorium, czy na sali operacyjnej. W czasie obozu prowadziliśmy różne doświadczenia (np. hodowaliśmy bakterie na szalkach Petriego), uczyliśmy się zakładać szwy chirurgiczne, mieliśmy zajęcia z mikrobiologii z dr M. Richter oraz chirurgię, radiologię z dr A. Witowską – Wróbel. Podczas obozu poznałam wiele wspaniałych osób, pasjonatów nauk ścisłych. Organizatorzy zaoferowali nam też liczne zajęcia
z fotografii, rozmowę z podróżnikiem P. Pustelnikiem, warsztaty z mikroskopowania oraz naukę tańca, gotowania. Niektóre zajęcia odbywały się w języku angielskim, mieliśmy także możliwość uczestniczenia w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej – tzw. mockinterviews.

Udział w obozie niewątpliwie rozwija zarówno pod względem naukowym, a także poszerza krąg nowych znajomych. Uczestnictwo w zajęciach utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto marzyć i mierzyć wysoko.

Zachęcam do rejestracji do kolejnych edycji programu ADAMED SmartUP i zmierzenia się z grą rekrutacyjną.”

Link do programu : https://adamedsmartup.pl/

Skip to content Click to listen highlighted text!