Event

Doskonale wiecie, że @dlugosz.edu to duża szkoła w której jest wielu uczniów, którzy pragną pomagać innym. Dlatego szkolne Koło Wolontariuszy i Liderów Promocji Zdrowia wzięło udział 15.10.2022. w evencie organizowanym przez Stowarzyszenie Europa Donna w kawiarni Spóźniony Słowik na Plantach w Nowym Sączu.

Miesiąc październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month). W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. W ramach kampanii, 15 października przypadł Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

Dlatego też wolontariuszki z I LO Natalia, Julka i Kamila pod opieką pani mgr Anity Migacz przyłączyły się do tej kampanii. Swoim zaangażowaniem przyczyniły się do promocji zdrowia i badań profilaktycznych związanych z rakiem piersi.

Zobaczcie jak pomaganie sprawia radość!