Click to listen highlighted text!

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 02.11.2021 roku w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” odbyła się akademia z okazji Święta Szkoły oraz rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się od ślubowania na Sztandar Szkoły uczniów klas pierwszych i przedstawicieli klas drugich. Po przemówieniu p. Dyrektora – mgr Andrzeja Paduli głos zabrali zaproszeni goście: p. Małgorzata Belska – Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania, p. Adam Skwarło – Dyrektor Delegatury Kuratorium w N. Sączu, p. Leszek Gruca – przedstawiciel Rady Rodziców przy I LO oraz Miłosz Załubski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przy I LO.

Część artystyczną akademii uświetnił spektakl poetycko – muzyczny pt. „Żyj…i uśmiechaj się do ludzi”. Za scenariusz i reżyserię widowiska odpowiedzialni byli nauczyciele naszej Szkoły: mgr Ewa Kołacz, mgr Bernadeta Odrzywolska oraz mgr Jakub Bulzak.

Wiersze Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Julii Hartwig, Bronisława Maja, Stanisława Barańczaka recytowali uczniowie: Dawid Bajorek, Gabriela Gryźlak, Natalia Dutka, Tomasz Sarata, Kacper Białończyk, Natalia Jęczmyk, Dominika Wiewióra oraz Sara Sobczak. Na scenie wystąpiły utalentowane wokalistki: Ewelina Boczarska, Paulina Boczarska oraz Aleksandra Konar, którym towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: Sebastian Cebula, Jadwiga Kondracka, Dominik Siedlarz, Michał Jędrusik, Tomasz Salamon oraz Michał Mordarski. Układ taneczny w wykonaniu Julii Fecko, Patryka Franczaka, Olgi Skut i Antoniego Łuca przygotowała mgr Anita Migacz.

W roli gościa specjalnego wystąpił Tomasz Bulzak – zwycięzca tegorocznej edycji programu „Szansa na sukces” oraz uczestnik koncertu debiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także Absolwent i Przyjaciel naszej Szkoły. Wykonał on utwór zespołu Dżem – „Do kołyski”.

Scenografię zaprojektowali i wykonali: mgr Katarzyna Lebdowicz oraz mgr Marek Lebdowicz. Na scenie w roli obsługi technicznej zadebiutowali:
Julia Pikoń, Arkadiusz Żelazko, Kacper Szczurek oraz Mikołaj Turek, których dobrą radą wspierał absolwent I Liceum – Patryk Poręba.

Sara Sobczak – 2c
mgr Ewa Kołacz

Skip to content Click to listen highlighted text!