PROSZĘ WSTAĆ! SĄD IDZIE!!

Dnia 17.12.2021 klasa 3h po intensywnych przygotowaniach, wielu godzinach spędzonych nad kodeksem karnym, przeprowadziła symulację rozprawy w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu.

W składzie Sędziowskim zasiadła Urszula Bartkowska, Michał Tomasik (przewodniczący) oraz Karolina Stojda. W rolę prokuratorów wcielili się Szymon Śmierciak i Nikodem Błaszczyk. Radcami prawnymi poszkodowanych była Aleksandra Prusak i Julianna Bocheńska. W opozycji do oskarżycieli stanęły adwokat Dominika Wiewióra i Zuzanna Sikoń. Oskarżonym w sprawie był Patryk Bodziony, zaś rolę poszkodowanych objęli Danuta Dudzic oraz Krystian Kasprzyk.

Ogromne podziękowania należą się Profesor Anecie Grabowskiej oraz Sędziemu Jackowi Gackowi za zaangażowanie, poświęcony czas, wsparcie i niezapomniane emocje. Wielkie oklaski kierujemy również do każdej osoby należącej do klasy 3h, bez wyjątku! Trzymamy kciuki za wasze ponowne spotkanie na sali rozpraw, już nie podczas symulacji;)

Autorką zdjęć jest Dominika Bukańska, która wcieliła się w rolę dziennikarki TVP Kraków.
Zuzanna Sikoń , klasa 3h