Młodzieżowa Sesja Naukowa

03 czerwca 2022 r. odbyła się Młodzieżowa Sesja Naukowa związana z obchodami Roku Polskiego Romantyzmu, którym  Sejm ogłosił rok 2022. Przygotowania trwały od stycznia 2022 roku, więc efekt był znakomity. Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz zaangażowaniu ucznia klasy 3h Szymona Śmierciaka sesja mogła się odbyć w  reprezentatywnej sali sądeckiego Ratusza. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka oraz Radny Miasta Maciej Rogóż, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali wysoki poziom merytoryczny konferencji i ogromne zaangażowanie młodzieży. Uczniowie prelegenci wygłosili swoje referaty, a następnie odbyła się dyskusja.

Referaty wygłosili: Dominika Wiewióra z kl.3h- „Filozofia romantyzmu”, Urszula Bartkowska z kl.3h „Muzyka epoki romantyzmu. O tym się (nie) mówi”, Karolina Stojda z kl.3h „Nie ma teraźniejszości bez przeszłości. Czy w opinii społecznej romantyzm jest nadal aktualny”? Aneta Choróbska z kl.1c „O tradycji w Panu Tadeuszu”, Zuzanna Ogórek z kl. 3c „Feminizm w romantyzmie”, Wiktoria Kumorek z kl. 3c „ Cyprian Kamil Norwid- czwarty wieszcz” oraz Wiktoria Kosińska z kl. 3c „ Czy romantyzm umarł? Wpływ romantyzmu na kulturę epok późniejszych”. Wszystkie wystąpienia charakteryzował bardzo wysoki poziom merytoryczny i retoryczny.

Pomysłodawcami i organizatorami sesji byli: prof. Małgorzata Szewczuk i prof. Grzegorz Rapcia, a udział wzięli uczniowie klas: 1c,3c oraz 3h.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy i dziękujemy.